środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Strażacki tydzień bez pożarów. Wyjazdy m.in. do zdarzeń drogowych

2020-02-05 10:56:11 (ost. akt: 2020-02-05 11:01:27)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Bartoszycach

W okresie od 27 stycznia do 2 lutego br. strażacy powiatu bartoszyckiego podjęli 9 interwencji. Wszystkie interwencje związane były z usuwaniem skutków miejscowych zagrożeń.

W minionym tygodniu strażacy podejmowali interwencje związane z otwieraniem mieszkań na prośbę policji (3), wykonaniem pomiaru na obecność gazu w budynku jednorodzinnym w miejscowości Leginy oraz usuwaniem powalonych drzew z dróg w miejscowościach Kokoszewo, Poniki, Miedna oraz Czyprki.

Ponadto odnotowaliśmy dwa zdarzenia w ruchu drogowym.

Do pierwszego z nich doszło 30 stycznia w miejscowości Osieka. Na prostym odcinku drogi krajowej nr 51 kierującym samochodem osobowym uderzył w drzewo, a następnie wpadł do przydrożnego rowu.

Po wydobyciu z pojazdu przez strażaków, poszkodowanemu została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc, a następnie został on przetransportowany do bartoszyckiego szpitala.

Do drugiego zdarzenia doszło 1 lutego na drodze wojewódzkiej nr 592 w pobliżu miejscowości Wardomy. W trakcie próby zepchnięcia samochodu osobowego z jezdni, kierującym pojazdem nadjeżdżającym uderzył w tył tego pojazdu. W wyniku tego zdarzenia 2 osoby trafiły do bartoszyckiego szpitala.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy poszkodowanym oraz odcięciu dopływu gazu w jednym z pojazdów.st. kpt. Piotr Kowalski


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Abadon #2864194 | 37.47.*.* 7 lut 2020 19:22

    Bywam czasami w okolicach Bartoszyc , jestem kurierem . Ale nigdzie nie widziałem tyle chamstwa i głupoty na drodze jak w tych stronach . Każdemu gdzieś się spieszy , trąbienie , wymuszanie , jazda na niewłaściwie ustawionych światłach , drogowa agresja . Co dzieje się z mieszkańcami gminy Bartoszyce ???

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages