Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Czy planowane inwestycje nie zrujnują bartoszyckiego budżetu?

2017-07-27 15:00:56 (ost. akt: 2017-07-27 13:20:22)

W piątek 28 lipca ukaże się kolejny numer "Gońca Bartoszyckiego". Sprawdź, co tym razem znajdziesz na stronach naszego tygodnika.

Postawione w tytule pytanie zadaje sobie część radnych. Odnosi się ono do planowanych w Bartoszycach dwóch dużych inwestycji: budowy hali widowiskowo-sportowej oraz rewitalizacji starówki.

O tym, jak będą przebiegać obie inwestycje i ile będą kosztowały, mówi na naszych łamach wiceburmistrz Monika Rejf. Z kolei część radnych opowiedziało nam o swoich obawach związanych z inwestycjami. Czym martwią się radni? O tym na str. 3.

Na str. 5 tekst, który z pewnością zainteresuje mieszkańców bartoszyckiego osiedla "Działki". Dotyczy on odpowiedniego oznakowania przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych.

Na str. 6 sprawdzamy, dlaczego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wciąż nie wybudowała zatoczek autobusowych w Łojdach, gdzie w październiku ubiegłego roku doszło do tragicznego wypadku. Jak się okazuje, przyczyna jest dość prozaiczna... Przy okazji zapytaliśmy też prokuraturę, jak zakończyło się śledztwo w tej sprawie.

Jak się okazuje, w gminie Sępopol będzie remontowana kolejna droga, tym razem w Romalinach (str. 7). A jeśli już przy tej gminie jesteśmy, to na stronach 8-9 prezentujemy obszerną fotorelację z wakacyjnego wypoczynku tamtejszych dzieci.

Podobnych fotorelacji jest zresztą w najnowszym numerze "Gońca" więcej. Z naszym aparatem byliśmy i podczas gali disco polo, i podczas obchodów święta policji.

Na stronach sportowych Adam Binięda i Sebastian Chrzanowski szczegółowo opowiadają o swoim udanym starcie w Rajdzie Łotwy, zaś kuzyni Jędrzej i Tomasz Żuralscy o kolejnych rundach mistrzostw Polski supermoto. Sprawdzamy także, co słychać w piłkarskich klubach naszego powiatu.

kwk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages