Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Awanse i odznaczenia na Święto Policji. Padły obietnice budowy nowej komendy

2017-07-26 14:25:00 (ost. akt: 2017-07-26 14:29:54)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

W Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach odbyły się obchody tegorocznego Święta Policji. Były odznaczenia i awanse. Poprzedziła je Msza święta odprawiona w kościele św. Brunona w Bartoszycach.

W uroczystości wziął udział m.in. zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie mł. insp. Edward Szydłowski, który dokonywał aktów odznaczenia i wręczenia aktów mianowania na kolejne stopnie policyjne.

Warto zaznaczyć, że pierwszym z awansowanych był komendant powiatowy policji w Bartoszycach mł. insp. Przemysław Fiertek. W sali MDK zebrali się też przedstawiciele wszystkich samorządów powiatu oraz wicemarszałek województwa Miron Sycz, a także przedstawiciele wszystkich służb mundurowych. Zarówno mł. insp. Szydłowski, jak i Miron Sycz zapowiedzieli, że budowa nowej komendy policji w Bartoszycach "zbliża się dużymi krokami" i jest coraz bardziej realna.

Goście gratulowali nagrodzonym i awansowanym. Życzyli im spokojnej służby i wyrozumiałości ze strony rodzin. Mł. insp. Szydłowski podkreślał, że policjanci komendy w Bartoszycach pracują bardzo dobrze. Podawał wyniki ostatnich badań opinii społecznej, które wskazują, że zaufanie do policji wciąż rośnie, a bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania czuje się już około 70 proc. obywateli.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl

Medalem Srebrnym z Długoletnią Służbę odznaczony został nadkom. Krzysztof Szczepański.

Nadkomisarz Krzysztof Szczepański w policji służy od 21 lat. W 2004 roku zajął 3 miejsce w Wojewódzkich Zawodach Policjantów Dzielnicowych. W 2008 roku został mianowany na stopień oficerski. Obecnie służbę pełni na stanowisku specjalisty Sztabu Policji KPP w Bartoszycach, realizując swoje zadania cechuje się nieprzeciętnym zaangażowaniem, często w ich realizacji wykracza poza podstawowy ich zakres poświęcając swój wolny czas.

Srebrną odznaką Zasłużony Policjant odznaczony został
asp. sztab. Mikołaj Michał Mikulewicz.

Asp. sztab. Mikołaj Mikulewicz służy w policji od 21 lat. Jest doświadczonym policjantem, służbę pełnił głównie w wydziałach kryminalnym. Obecnie pełni obowiązki zastępy naczelnika Wydziału Kryminalnego KPP w Bartoszycach, gdzie swoim doświadczeniem dzieli się z młodszymi policjantami. Swoim zaangażowaniem w służbę przyczynia się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa w naszym kraju.

Brązową odznaką Zasłużony Policjant odznaczony został
asp. sztab. Marek Grzegorz Łukjanowicz.

Na wyższe stopnie słuzbowe awansowani zostali:
— podinsp. Przemysław Fiertek – Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach na stopień młodszego inspektora policji;


— na stopień aspiranta sztabowego policji:
1. st. asp. Piotr Biały
2. st. asp. Krzysztof Czaplicki
3. st. asp. Paweł Mazuro
4. st. asp. Radosław Piekut

— na stopień starszego aspiranta policji:
1. asp. Tomasz Koziej

— na stopień aspiranta policji:
1. mł. asp. Wojciech Bałdyga
2. mł. asp. Jacek Górecki
3. mł. asp. Artur Kuźniewski
4. mł. asp. Klaudiusz Siwiński
5. mł. asp. Wojciech Durak

— na stopień młodszego aspiranta policji:
1. sierż. szt. Paweł Cybulski
2. sierż. szt. Wojciech Ferdycz
3. sierż. szt. Sławomir Raczkowski
4. sierż. szt. Krzysztof Szymczukiewicz

— na stopień sierżanta sztabowego policji:
1. st. sierż. Marta Cycyńska
2. st. sierż. Piotr Drozd
3. st. sierż. Dominik Fatyga
4. st. sierż. Tomasz Gera
5. st. sierż. Ewa Hawłas
6. st. sierż. Maciej Horak
7. st. sierż. Bogdan Kaczmarek
8. st. sierż. Krzysztof Leśniewski

— na stopień sierżanta policji:
st. post. Szymon Masalski

— na stopień starszego posterunkowego:
post. Marta Bakalas
post. Monika Broniek
post. Marta Chadaj-Mandywel
post. Oskar Lugowski
post. Ariel Matulewicz
post. Mateusz Szydłowski
post. Jakub Waciak


Święto Policji było też okazją do zaprezentowania sylwetek niektórych policjantów służących w bartoszyckiej komendzie i jednostkach podległych. jest okazją do przybliżenia postaci policjantów:

W tegorocznym finale Wojewódzkiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego” Komendę Powiatową Policji w Bartoszycach reprezentował: Krzysztof Szymczukiewicz, który zajął V miejsce w ogólnej klasyfikacji, natomiast był najlepszy z kategorii udzielania pierwszej pomocy.

Krzysztof Szymczukiewicz był też reprezentantem bartoszyckiej jednostki policji w Piątych Ogólnopolskich Zawodach Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy” gdzie wspólnie z mł. asp. Piotrem Bajno zajął 2 miejsce. Krzysztof, służbę w policji rozpoczął 11 lat temu, natomiast w ruchu drogowym spełnia się od prawie 10 lat. Dla Krzysztofa służba to pasja, jest zawsze na bieżącą z nowymi przepisami z zakresu ruchu drogowego, zna najdrobniejsze szczegóły z przepisów prawa, które wykorzystuje do codziennej pracy. To właśnie do niego, zwracają się inni policjanci, aby zapytać o nurtujące ich zagadnienia z zakresu prawa ruchu drogowego i zawsze, mogą liczyć na rzetelną odpowiedz.

Aspirant sztabowy Tomasz Koziej to policjant z 9 letnim stażem służby. Obecnie realizuje się jako dzielnicowy. Tomasz Koziej rzetelnie i w zaangażowany sposób pełni swoje obowiązki, często swoim działaniem wykracza poza podstawowy ich zakres, starając się pomóc obywatelom i być bliżej nich.

Swoją postawą daje przykład wielu młodszym kolegom i koleżankom pokazując, że policjantem jest się nie tylko podczas służby, ale i poza nią. W tegorocznych powiatowych eliminacjach do ogólnopolskiego konkursu Dzielnicowy 2017 roku był najlepszy z pośród 12 dzielnicowych z KPP w Bartoszycach i będzie jednym z dwóch reprezentantów naszej jednostki w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim tego konkursu.

Sierżant sztabowy Piotr Drozd służy w policji od ponad 6 lat. W marcu tego roku rozpoczął służbę jako dzielnicowy. Nowy dzielnicowy nie czekał na telefony i sam postanowił poznać nowe miejsce pracy, a także potrzeby i problemy mieszkańców swojego rejonu służbowego.

Okazało się, że są ludzie którzy potrzebują pomocy i wsparcia, ale wstydzą o cokolwiek prosić. Piotr Drozd sam wyszedł z inicjatywą pomocy. Zorganizował zbiórkę najpotrzebniejsze im rzeczy i wrócił do rodziny z ponowną wizytą, przekazał im symboliczną pomoc materialną, a także informacje, gdzie i w jaki sposób rodzina może poszukiwać potrzebnego jej wsparcia.

Piotr Drozd powiedział, że „Życzliwość, otwartość na drugiego człowieka i chęć niesienia pomocy to cechy, którymi kierowałem się do tej pory w życiu. Teraz tymi wartości kieruje się będąc policjantem.

MK


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. To jakiś żart ?! #2299503 | 83.6.*.* 1 sie 2017 22:06

  " bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania czuje się już 70% obywateli " - chyba kotów bez smyczy i kagańców! Skąd policja wzięła te dane ?!- chyba z pod trzepaka .

  Ocena komentarza: warty uwagi (26) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Obiektywny #2297482 | 88.220.*.* 29 lip 2017 13:27

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Praca w policji wymaga zaliczenia różnego rodzaju testów, w tym sprawnościowych. Nie każda osoba potrafi zaliczyć te testy. Moja znajoma dopiero za trzecim podejściem zaliczyła testy sprawnościowe. Tym ,którym to się nie udało są zawiedzeni. Pewnie stąd są tutaj złośliwe komentarze.

 3. Pio #2295899 | 188.146.*.* 26 lip 2017 20:07

  21 lat- za długoletnią służbę- bo starszych nie ma PIS powysyłał na zasłużone emerytury

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. marta #2295778 | 212.160.*.* 26 lip 2017 17:01

  no nie wzbudzają zaufania ci funcjonariusze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (22) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (7)

  1. gik #2295714 | 212.160.*.* 26 lip 2017 15:39

   Co ten gruby taki czerwony na twarzy? Poza tym widać ogólnie, że policjanic lubią sobie pojeść :)

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages