środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Wszystkie podstawówki w Bartoszycach mają być szkołami ośmioklasowymi. Tak przewiduje opublikowany projekt uchwały

2017-01-30 19:56:28 (ost. akt: 2017-01-30 20:27:17)
Podczas obrad komisji oświaty rodzice usłyszeli deklarację burmistrza Petrykowskiego, że nie zamierza niczego zmieniać w sieci szkół podstawowych w mieście.

Podczas obrad komisji oświaty rodzice usłyszeli deklarację burmistrza Petrykowskiego, że nie zamierza niczego zmieniać w sieci szkół podstawowych w mieście.

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

O ostatecznym kształcie sieci szkół podstawowych zdecyduje Rada Miasta Bartoszyce. Po burzliwych protestach mieszkańców radni z komisji edukacji zadeklarowali, że będą pracować tylko nad projektem zaproponowanym przez burmistrza. Dziś ten projekt ujrzał światło dzienne. Przewiduje pozostawienie podstawówek w spokoju.

Zobacz także: "Działki" zbierają podpisy pod petycją i walczą w obronie SP nr 4 "Działki" zbierają podpisy pod petycją i walczą w obronie SP nr 4 Rodzice uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Bartoszycach (SP nr 4) zbierają podpisy pod petycją. Protestują w ten sposób przeciwko pomysłowi,...
Zobacz także: Burmistrz: nie zamierzam niczego zmieniać w szkołach podstawowych Burmistrz: nie zamierzam niczego zmieniać w szkołach podstawowych We wtorkowe popołudnie 24 stycznia odbyło się w Bartoszycach posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Rodziny Rady Miasta. Przyszli na nie...
Na stronie internetowej Urzędu Miasta Bartoszyce opublikowano projekt uchwały dotyczącej "dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego".

O niepokojach rodziców związanych z pomysłami wyrażonymi przez radnych komisji edukacji, przekształcenia szkół nr 3 i 4 w przedszkola oraz z młodszymi klasami pisaliśmy w dwóch ostatnich wydaniach Gońca Bartoszyckiego.

Rodzice zbierali podpisy pod petycjami żądającymi pozostawienia w spokoju tych szkół, czyli przekształcenia ich w ośmioklasowe szkoły podstawowe.

Tego samego zażądali podczas posiedzenia komisji oświaty na które licznie przybyli.

Podczas tego posiedzenia burmistrz Piotr Petrykowski zadeklarował, że nie zamierza niczego zmieniać w szkołach podstawowych.

— Zamierzam przedstawić radnym projekt uchwały przekształcający wszystkie istniejące sześcioklasowe szkoły podstawowe w szkoły ośmioklasowe. Nie zgadzam się z propozycjami utworzenia szkół wiodących. Nie zgadzam się także na likwidację szkoły podstawowej numer cztery - mówił Petrykowski.

Obiecał też zebranym, że opublikuje projekt uchwały intencyjnej na stronach urzędu, aby każdy mógł się z nią zapoznać.

Projekt uchwały został opublikowany zgodnie z zapowiedzią burmistrza. Przewiduje przekształcenie każdej ze szkół podstawowych w Bartoszycach w szkołę ośmioklasową. Gimnazjum nr 2 zostanie połączone ze szkoła nr 7 i wygaszone do 31 sierpnia 2018 r.

Radni obecni na burzliwym posiedzeniu komisji deklarowali, że nie będą tworzyć własnych projektów tylko pracować będą nad projektem zaproponowanym przez burmistrza Petrykowskiego.

and

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Joka #2172009 | 81.15.*.* 31 sty 2017 21:18

  A czy szkoły wiodące to nie pomysł wiodących twarzy na zdjęciu z gim.nr.2? Czy może pana czy pani Zytko? Dalej pogodzić się nie mogą że konczy się ich kadencja? Moze tak pomyśleć nad zmianą dyrektora oświaty bo zasiedzenie to najgorszy wróg kreatywności.Trochę świeżości by się przydało.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Dalr #2171567 | 81.15.*.* 31 sty 2017 13:14

   Czy ktoś w końcu wyjaśni o co chodzi ze szkołami wiodącymi??Co to za pomysł ??

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Piotr Gryczko #2171566 | 88.220.*.* 31 sty 2017 13:13

   Przede wszystkim to nie żadna kampania wyborcza, tylko projekt uchwały zgodny z oczekiwaniami nas rodziców, którzy walczyliśmy o pozostawienie szkół ośmioklasowych. Nie widzę w tym niczego co mogłoby sugerować, że to kampania wyborcza. Szkoda, że te i inne komentarze piszą ludzie, którzy nie mają odwagi podpisać się pod nimi. No ale jak człowiek anonimowy to może pisać co mu ślina na język przyniesie i to bez żadnych konsekwencji.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (6)

   1. Mała #2171392 | 91.196.*.* 31 sty 2017 09:05

    Szkoda tylko, że nikt nie wie, że pomysły o szkołach wiodących i temu podobne były pomysłem wiodących urzędników Urzędu Miasta zgłaszanymi na wcześniejszych spotkaniach z radnymi. No ale kampania wyborcza trwa już w najlepsze.

    Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. bartoszyczanin #2171391 | 94.37.*.* 31 sty 2017 09:05

     Bardzo dobry projekt.Najlepsze rozwiazanie.Ciesze sie,ze nasi wlodarze pomysleli w koncu o dzieciach.

     Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (18)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages