Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Strażacki tydzień był wyjątkowo pracowity

2015-11-09 12:15:13 (ost. akt: 2015-11-09 12:34:26)
Strażacy usuwali skutki oderwania fragmentu pokrycia dachu na budynku w Stedze Małej.

Strażacy usuwali skutki oderwania fragmentu pokrycia dachu na budynku w Stedze Małej.

Autor zdjęcia: straż pożarna

Prawie 300 strażaków było zaangażowanych w interwencje, na terenie powiatu bartoszyckiego, w minionym tygodniu. Związane to było z wichurą jak przeszła nad powiatem, ale też serią podpaleń i poważnym pożarem.

W okresie od 2 do 8 listopada br. strażacy powiatu bartoszyckiego interweniowali 53 razy, z czego aż 42 krotnie podczas działań związanych z likwidacją miejscowych zagrożeń i 11 krotnie podczas działań gaśniczych.

Silny i porywisty wiatr , który wiał 8 listopada dał się mocno we znaki wszystkim mieszkańcom powiatu i był przyczyną 34 zdarzeń, powodując głównie utrudnienia oraz duże zagrożenie na drogach powiatu. I nie tylko bo np. w miejscowości Stega Mała doszło do zerwania poszycia dachowego budynku wielorodzinnego a w miejscowości Kiertyny Małe powalone drzewo zniszczyło przyłącze energetyczne do budynku.

Niesprzyjająca aura spowodowała wczoraj zaangażowanie znacznych sił do późnych godzin wieczornych.

Ponadto w ubiegłym tygodniu strażacy likwidowali zagrożenia związane z kolizją drogową na drodze nr 57 gdzie samochód osobowy stracił kontakt z asfaltem i wylądował w przydrożnym rowie, prowadzono czynności sprawdzające w związku z podejrzeniem nieszczelności instalacji gazowej w jednym z bartoszyckich zakładów, czy pompowanie wody z zalanych pomieszczeń technicznych.

Do nietypowego zdarzenia doszło 6 listopada w okolicy miejscowości Krasnołąka, gdzie strażacy pomogli uwięzionemu borsukowi, który wpadł do studni melioracyjnej i nie potrafił z niej wyjść.

W zakresie działań gaśniczych do bardzo poważnego zdarzenia doszło również 6 listopada we wczesnych godzinach porannych, w miejscowości Bukowo, gdzie doszło do pożaru budynku mieszkalnego wielorodzinnego.

W działaniach zaangażowanych było 10 zastępów straży pożarnej powiatu bartoszyckiego oraz lidzbarskiego. Feralny pożar spowodował, że 20 osób w tym trudnym okresie zostało bez dachu nad głową.

Ponadto w nocy 4 listopada zarejestrowaliśmy falę pożarów śmietników na terenie Bartoszyc.

Zmagania strażaków z pożarami śmietników trwały do godziny 3 w nocy. Przypuszczalną przyczyną wszystkich pożarów było podpalanie.

W trakcie interwencji na osiedlu Nad Łyną i Ogrodowa okazało się, że strażacy mieli utrudniony dojazd przez zaparkowane tam samochody osobowe w związku z tym apelujemy do wszystkich kierowców o prawidłowe parkowanie swoich pojazdów i nieblokowanie dróg pożarowych.

Ogółem w ubiegłym tygodniu w działaniach zaangażowanych było 298 strażaków.

st. kpt. Marek Wojczulanis

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Szanowny Panie Hermanowicz. #1853919 | 83.24.*.* 9 lis 2015 17:12

    Prosimy,wręcz błagamy,niech Pan zrobi porządek w GOPS-ie.Niektórzy zapomnieli,że to oni są dla nas,nie odwrotnie.Stosują podwójne standardy,gdzie często człowiek majętny bezzwłocznie otrzymuje pomoc,a ubogi,jest zbyt biedny,aby takową pomoc otrzymać.Zwracamy się do Szanownego Pana,jako szlachetnego człowieka,któremu krzywda ludzka nie pozostaje obojętna.

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages