Niespodzianki nie było. Warmia Energa Olsztyn zdobyła w Bartoszycach Wojewódzki Puchar Polski

2020-11-04 19:23:38(ost. akt: 2020-11-04 19:50:25)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Warmia Energa Olsztyn nie dała szans innej olsztyńskiej drużynie, Szczypiorniakowi, i zdobyła w Bartoszycach Wojewódzki Puchar Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn. Pierwszoligowcy wygrali 40:23 (16:13).
Pierwsze minuty meczu to bramka za bramkę, przy czym to Szczypiorniak "gonił" wynik. Kiedy na tablicy wyników widniał remis 3:3, drugoligowcy wyszli na minimalne prowadzenie. Potem było jeszcze 5:4 dla nich i... na tym ich przewaga się skończyła.

Warmia Energa szybko doprowadzała do wyrównania, a potem powoli budowała swoją przewagę. Przed przerwą wynosiła ona maksymalnie trzy trafienia, przy czym Szczypiorniak dwa razy dochodził rywala ma jedną bramkę.

W drugiej połowie przewaga bardziej doświadczonej Warmii, której zawodnicy w środę rano zakończyli kwarantannę, rosła z minuty na minutę. Ostatnią bramkę drużyna straciła 9 minut przed końcową syreną. Pierwszoligowcy prowadzili wtedy 32:23, a do upływu czasu zdołali jeszcze zdobyć osiem goli.

Najlepszymi zawodnikami obu drużyn wybrano Daniela Makowskiego (Warmia) i Roberta Targońskiego (Szczypiorniak).

Przed meczem Srebrne Odznaki "Za Zasługi dla Piłki Ręcznej" odebrali burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski oraz Krzysztof Maciejewski z Olsztyna, wieloletni zawodnik tamtejszych klubów, a obecnie trener.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziów minutą ciszy uczczono zmarłych Adama Malinowskiego z TVK Bart-Sat oraz Jerzego Rudzińskiego — wieloletniego kierownika olsztyńskiej Warmii.