środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Dalszy ciąg sprawy szkolnych świetlic. Mamy odpowiedź z kuratorium

2020-09-11 10:13:18 (ost. akt: 2020-09-22 13:58:05)

Autor zdjęcia: Pixabay

Wciąż zgłaszają się do nas rodzice uczniów bartoszyckich szkół podstawowych, którzy po skończonych lekcjach nie mogą korzystać ze świetlic. Przypomnijmy, że od nowego roku szkolnego z zajęć świetlicowych mogą korzystać tylko pierwszoklasiści.

Odpowiedź z Kuratorium Oświaty w Olsztynie napłynęła do nas w czwartek 10 września. Czytamy w niej m.in., że "szkoła jest zobowiązana zapewnić zajęcia świetlicowe dla uczniów, którzy pozostają w szkole dłużej ze względu na: czas pracy rodziców — na wniosek rodziców, organizację dojazdu do szkoły lub inne okoliczności wymagające zapewnienia opieki w szkole".

W piśmie czytamy także, że podczas organizacji zajęć świetlicowych szkoły powinny kierować się wskazaniami zawartymi w wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, dotyczących organizacji pracy szkół i placówek.

Pytania odnośnie funkcjonowania świetlic w bartoszyckich szkołach podstawowych przesłaliśmy również burmistrzowi Piotrowi Petrykowskiemu. Jak nas poinformował Zdzisław Żytko, dyrektor Zespołu Administracyjnego Oświaty w Bartoszycach, odpowiedzi otrzymamy w ustawowym terminie.
Przeczytaj także
Zajęcia świetlicowe w Bartoszycach tylko dla klas pierwszych

Co ze szkolnymi świetlicami? Zapytaliśmy dyrektorów bartoszyckich podstawówek

and

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zwolenniczka PO #2971693 | 10.10.*.* 13 wrz 2020 14:42

  Świetlice mają być otwarte i ślus

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Taki jeden prawnik #2971016 | 95.49.*.* 11 wrz 2020 13:04

  Drodzy rodzice. Jak wynika z treści pisma kuratora sprawa jest oczywista. Wasze dzieci (jeśli jesteście pracujący) mają mieć zapewnioną opiekę w szkołach podstawowych. Szkoła i organ prowadzący mają to zapewnić i koniec. Warunek jest jednak jeden. Musicie złożyć odpowiedni wniosek na piśmie do dyrektora szkoły. Nie jest złożeniem wniosku pytanie dyrektora, czy zapewnia świetlicę waszemu dziecku. Po prostu zasypcie dyrektorów pisemnymi wnioskami na które muszą wam odpowiedzieć. Jeśli nie przyjmą wam dzieci do świetlic wysyłajcie odpowiedzi do kuratorium z wnioskami o wykonanie kontroli i już. Pisanie po forach, po spottedach, po fejsach nie ma najmniejszego sensu. Urzędnik ma mieć papier na który MUSI udzielić odpowiedzi i odpowiedź uzasadnić.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages