Sobota, 5 grudnia 2020. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Podziel się:

Podziel się:

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sokolicy mówią NIE DLA PAPIEROSÓW

W akcję Światowego Dnia Rzucania Palenia zaangażowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sokolicy. Tego dnia przygotowane zostały plakaty przez uczniów ilustrujące skutki palenia tytoniu oraz kącik z ulotkami.

Aby ten dzień nie był nudny, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zadbali o stoisko z ciastami. Chętnych uczniów nie brakowało, bo ciasta bardzo smakowały.
Idea dnia, w którym zachęca się palących do zerwania z nałogiem, wpisuje się do szkolnego programu profilaktyki zdrowotnej oraz koreluje z programem Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej pt. „Znajdź właściwe rozwiązanie”, których wspólnym mianownikiem jest zapobieganie paleniu tytoniu wśród młodzieży szkolnej oraz zwiększenie wiedzy w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego.
Podejmowane działania profilaktyczne w naszej szkole potwierdzają celowość i efektywność realizowanych działań, które są skoncentrowane na zapobieganiu, a jednocześnie promowaniu problemów społecznych i zdrowotnych.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: S. K. oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sokolicy mówią papierosom "nie!"
Oceń artykuł:

(0)