Sobota, 14 grudnia 2019. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Podziel się:

Podziel się:

Udział uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolicy w „Akcji Znicz” z udziałem Policji

Uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolicy wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach uczestniczyli w działaniach prewencyjno – edukacyjnych związanych ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych.

Młodzież wraz z policjantami z wydziału drogowego informowała kierowców i pasażerów o skutkach kierowania autem pod wpływem alkoholu i narkotyków oraz zachowania szczególnej ostrożność na drogach podczas odwiedzania grobów swoich bliskich.
Działania prewencyjne polegały na dokonaniu pomiaru prędkości pojazdów w miejscu zabudowanym, następnie sprawdzeniu trzeźwości kierowców, oraz dokumentów i stanu technicznego pojazdów. Edukacją zajęli się uczniowie, którzy wręczali kierowcom ulotki informujące o tym, jak niebezpieczny wpływ mają alkohol i narkotyki na organizm człowieka i jakie są konsekwencje siadania za kierownicą pod ich wpływem.
Temat bezpieczeństwa na drogach jest ważny i potrzebny. Ideą naszych działań jest wzrost bezpieczeństwa na polskich drogach, podejmowane w naszej szkole działania profilaktyczne są od wielu lat wspierane przez Komendę Powiatową Policji w Bartoszycach, co utwierdza nas w przekonaniu, że prewencja i profilaktyka składają się na bezpieczny obraz człowieka.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: S. K. oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Uczniowie ze szkoły w Sokolicy brali udział w akcji "Znicz" z udziałem policji
Oceń artykuł:

(0)