Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

Projektor pod choinkę dla Przedszkola Publicznego Nr 2 w Bartoszycach za zebrane baterie.

Przedszkolaki z bartoszyckiej ,,Dwójeczki" już we wrześniu zaczęły zbierać zużyte baterie. Ich wytrwałość została nagrodzona przez Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

We wrześniu Przedszkole Publiczne Nr 2 z Bartoszyc podjęło wyzwanie i wysłało zgłoszenie do udziału w konkursie organizowanym przez Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego: ,,Baterie na wagę czystego środowiska”. Konkurs nawiązuje do ustawy o bateriach i akumulatorach, która określa między innymi jak postępować z bateriami i akumulatorami jako odpadami w momencie, gdy zostały zużyte.
Do zbierania baterii zmobilizowane zostało całe przedszkolne środowisko. Pani dyrektor dodatkowo ogłosiła międzygrupowy konkurs i się zaczęło ,,wielkie zbieranie” – baterie zbierały dzieci, rodzice, dziadkowie, bliżsi i dalsi krewni oraz znajomi. Najwięcej nazbierały dzieci z grupy ,,Wiewióreczki” choć wszyscy bardzo się starali i wspólnie zebrali ok. 400 kilogramów zużytych baterii, które zostały zgłoszone do konkursu organizowanego przez Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego.
W grudniu okazało się, że ta ilość przekazanych baterii i akumulatorów wystarczyła aby przedstawiciela przedszkola zaprosić na finał konkursu organizowanego przez marszałka. Na Uroczystej gali podsumowującej konkurs, która odbyła się 12 grudnia 2014 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie przedszkole reprezentowała pani Ala.
Każda placówka biorąca udział w konkursie otrzymała nagrodę gwarantowaną, którą w przypadku przedszkoli była torba z instrumentami, sześć gier oraz dmuchana piłka.
Ponieważ wyniki konkursu: ,,Baterie na wagę czystego środowiska” do ostatniej chwili nie były znane emocje sięgały zenitu. Tym bardziej było miło gdy okazało się, że bartoszycka ,,Dwójeczka” została laureatem konkursu i Przedszkole Publiczne Nr 2 w Bartoszycach w nagrodę otrzymało projektor.
180 publicznych placówek oświatowych z całego województwa warmińsko- mazurskiego, które wzięły udział w tym konkursie łącznie zebrało 23,5 tony zużytych baterii.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Alicja Łukjanowicz
Oceń artykuł:

(0)