Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Podziel się:

Podziel się:

PRZEDSZKOLAKI Z BARTOSZYCKIEJ ,,DWÓJECZKI” ROZEBRAŁY CHOINKĘ Z ODBLASKÓW

Zawsze jest dobry czas, aby zadbać o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków. Nawet świąteczna choinka może w tym pomóc.

Dzieci z grupy ,,Biedroneczki” Przedszkola Publicznego nr 2 w Bartoszycach zostały zaproszone do Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach aby ubrać choinkę własnoręczne przygotowanymi ozdobami. Po przyjściu na miejsce okazało się jednak, że w holu budynku czekała choinka już udekorowana, ale… odblaskami. Małe dzieci, które wiedzą, że choinkę się ubiera początkowo były bardzo zdziwione gdy policjantka poprosiła o rozebranie jej z odblasków. Po wyjaśnieniu, iż choince odblaski nie są potrzebne, za to im bardzo się przydadzą pod warunkiem, że będą je nosić przymocowane do zamka w kurtce, a nie schowają do szuflady przedszkolaki z chęcią zdejmowały odblaskowe radiowozy z choinki a na ich miejsce wieszały papierowe koszyczki, bombki, pawie oczka oraz łańcuszki.
Odblaski wykorzystane we właściwy sposób będą stanowiły kolejny element zwiększający bardzo ważne bezpieczeństwo na drodze maluszków z bartoszyckiej ,,Dwójeczki”.
Przypominamy, iż zgodnie z prawem o ruchu drogowym dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która osiągnęła wiek co najmniej 10 lat ( na przykład starszym rodzeństwem ). Jedynie w przypadku strefy zamieszkania oraz drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych dziecko do lat siedmiu może poruszać się samodzielnie.
Alicja Łukjanowicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Alicja Łukjanowicz oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Przedszkolaki z bartoszyckiej "Dwójeczki" rozebrały choinkę z odblasków
Oceń artykuł:

(0)