środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

PRZEDSZKOLAKI Z BARTOSZYCKIEJ ,,DWÓJECZKI" BARDZIEJ BEZPIECZNE

O BEZPIECZEŃSTWIE Z POLICJANTKĄ

W przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach na początku roku szkolnego w każdej grupie wiekowej realizowane są zagadnienia związane z zachowaniem bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i ogrodzie przedszkolnym, ale również poza nim. Dzieci są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego i już od najmłodszych lat należy przygotować je do bezpiecznego zachowania się na drodze, tak aby unikały zagrożenia i nie powodowały go swoim zachowaniem. Przedszkolaki są cały czas w ruchu, a przez to jedną z najbardziej zagrożonych grup uczestników ruchu drogowego. W zapewnieniu im bezpieczeństwa nauczycielki współpracują z rodzicami oraz policją.
Bardzo ciekawym dla maluchów wydarzeniem była wizyta sierżant sztabowej Sylwii Michałowskiej z Powiatowej Komendy Policji w bartoszyckiej ,,Dwójeczce”. Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem oglądały mundur oraz obowiązujące wyposażenie. Policjantka w bardzo przyjaznej atmosferze przybliżyła przedszkolakom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze zarówno pieszo jak i rowerem. Powiedziała dzieciom do kogo mogą się zwrócić o pomoc w sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu. Zwróciła również uwagę na to jak ważna jest znajomość numerów alarmowych oraz własnego adresu zamieszkania w przypadku zgubienia się. Przedszkolaki podziękowały policjantce za dobre rady oraz wręczyły pamiątkową laurkę.
Po tym spotkaniu możemy być pewni, że dzieci będą bardziej świadomymi uczestnikami ruchu drogowego. Żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który w razie potrzeby chętnie służy pomocą.
Alicja Łukjanowicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Alicja Łukjanowicz oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Bardziej bezpieczne przedszkolaki z bartoszyckiej "Dwójeczki"
Oceń artykuł:

(0)