Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Podziel się:

Podziel się:

BURMISTRZ, RADNA, PREZES I POETA WSPARLI ,,TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM” Z BARTOSZYCKIEJ DWÓJECZKI

,,Czytanie łączy” dorosłych wspierając zdrowie emocjonalne, psychiczne, umysłowe i moralne dzieci już od najmłodszych lat

„Czytanie łączy” – to hasło XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom organizowanego przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”.
Przedszkole Publiczne nr 2 w Bartoszycach jest od wielu lat kampanijnym ,,Czytającym przedszkolem” promującym czytelnictwo wśród dzieci. W każdej z grup znajduje się kącik czytelniczy, z którego dzieci chętnie korzystają. Na korytarzu przedszkola stoi regał pełen książek, które dzieci mogą wypożyczać i wymieniać na te przyniesione z domu. Nauczycielki współpracują z bibliotekami gdzie dzieci uczestniczą w różnorodnych zajęciach oraz akcjach czytelniczych. Bartoszycką ,,Dwójeczkę” odwiedzają również panie bibliotekarki, które z zaangażowaniem opowiadają o pracy w bibliotece, czytają legendy, zachęcają do korzystania z wypożyczalni. Często przedszkolaków odwiedzają członkowie rodzin, starsi koledzy czy inni goście, którzy czytają im bajki i ciekawe historie. W placówce organizowano również spotkania w ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, Dnia poezji, Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania czy Zimy z książką. Placówka włączyła się również do projektu ,,Książka ( dla ) Przedszkolaka” organizowanego przez miesięcznik ,,bliżej przedszkola”.
Tegoroczny tydzień czytania zaczął się od spotkania dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 w Bartoszycach z Przewodniczącą Komisji Edukacji, Kultury Sportu i Spraw Rodziny Anną Biniędą. Następnie były spotkania w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej z Prezesem Zakładu Gospodarki Odpadami Tomaszem Majewskim i w przedszkolu z Burmistrzem Bartoszyc Piotrem Petrykowskim oraz lokalnym poetą Tomaszem Matuszewskim. Znani bartoszyczanie czytali przedszkolakom z ,,Dwójeczki” mądre książki i rozmawiali o problemach w nich poruszanych ucząc odróżniania dobra od zła, rozwijając ich wrażliwość moralną zwracając uwagę na konsekwencje słów i czynów. Zgodnie z hasłem XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom znani w naszym mieście dorośli pokazali, że ,,Czytanie łączy” ich w działaniach wspierając zdrowie emocjonalne, psychiczne, umysłowe i moralne dzieci już od najmłodszych lat.
A. Łukjanowicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Alicja Łukjanowicz oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Znani Bartoszyczanie wsparli "Tydzień czytania dzieciom" z bartoszyckiej Dwójeczki"
Oceń artykuł:

(0)