Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Podziel się:

Podziel się:

Ślubowanie i pasowanie na pierwszoklasistę w Galinach

Zgodnie z tradycją szkoły dnia 13.10.2020 r. najmłodsi przedstawiciele społeczności uczniowskiej zostali pasowani na nowych uczniów Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach.

Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju i ograniczenia z tym związane, na uroczystości ślubowania zabrakło nauczycieli oraz uczniów innych klas. W tym ważnym dniu naszym pierwszoklasistom towarzyszyli za to rodzice, dyrektor, wychowawca oraz delegacja samorządu uczniowskiego, która przyjęłą ich do braci uczniowskiej naszej szkoły.

Uczniowie klas pierwszych w swoim wystąpieniu zaprezentowali się wspaniale. Wykazali się świetną recytacją wierszyków oraz pięknym śpiewaniem. Po części artystycznej bohaterowie uroczystości złożyli ślubowanie. Obiecali, że zawsze będą godnie reprezentować szkołę, zachowywać się kulturalnie i z szacunkiem traktować kolegów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły oraz sumiennie wykonywać obowiązki ucznia.

Pani dyrektor Małgorzata Zaczyk w swoim wystąpieniu powiedziała, że najważniejszym zadaniem jest dla nich nauka połączona z zabawą. Pierwszoklasiści mają bowiem najcenniejszy skarb – młodość oraz troskliwych rodziców i wspaniałych nauczycieli. Życzyła małym bohaterom, aby każdego dnia budowali swoją jedyną najwspanialszą drogę ku przyszłości oraz, by rośli na mądrych, solidnych, uczciwych i pracowitych ludzi

W dalszej części programu odbyło się pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Galinach, dokonane przez panią dyrektor, a zakończenie pierwszoklasiści otrzymali upominki i życzenia.

Karolina Chińska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Ślubowanie i pasowanie na pierwszoklasistę w Galinach
Oceń artykuł:

(0)