Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Podziel się:

Podziel się:

Święto chleba w szkole w Galinach

16 października 2020 roku na długo pozostanie w pamięci uczniów zerówki ze Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach. Tego dnia dzieci wraz z wychowawczynią obchodziły Światowy Dzień Chleba.

Historia chleba sięga czasów starożytnych, jednak jego forma różni się nieco od znanego nam obecnie pieczywa. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Galinach dzieci poznały genezę powstania tego wypieku oraz sposób jego przygotowania. Następnie poznaną wiedzę uczniowie postanowili wykorzystać w praktyce. Z rąk dzieci powstały przeróżne rodzaje chleba z wszelkimi dodatkami. Była to nie lada zabawa. Uczniowie postanowili pójść za ciosem i prócz chleba przygotować również bułeczki, które rumieniły się w specjalnym piecu. Wychowankowie dumni ze swoich wypieków kosztowali je później z masłem, miodem oraz dżemem. Każde z dzieci podwójnie doceniło smak pieczywa z racji włożonej przez nich pracy. Ten wspaniały dzień nie odbyłby się, gdyby nie pomoc Piekarni w Galinach oraz Pani Anny Szwed z Gminnej Biblioteki Publicznej w Galinach za którą serdecznie dziękujemy.

Jolanta Topczyłko
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Święto chleba w szkole w Galinach
Oceń artykuł:

(0)