Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Podziel się:

Podziel się:

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Galinach

21 września 2020 roku przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto te ma na celu podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Tego dnia na uczniów czekało wiele atrakcji oraz niespodzianek. Pierwszy dzień tygodnia rozpoczął się spotkaniem czytelniczym w Gminnej Bibliotece Publicznej w Galinach. Następnie przedszkolaki udały się na plac zabaw, gdzie wraz z wychowawczyniami zrobiły wspólną rozgrzewkę. Miała ona na celu przygotować dzieci do nadchodzących konkurencji sportowych. Śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Po zaciekłej rywalizacji przedszkolaki zabrały się za pieczenie kiełbasek oraz tańce i zabawę. Główną atrakcją Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka był wóz strażacki, za który w imieniu dzieci oraz swoim chciałabym serdecznie podziękować Ochotniczej Straży Pożarnej w Galinach. Zwieńczeniem tego szczególnego dnia było wręczenie przedszkolakom dyplomów oraz medali.
Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego z nich.

Jolanta Topczyłko
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Galinach
Oceń artykuł:

(0)