Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Podziel się:

Podziel się:

Międzynarodowy Dzień Kropki w przedszkolu w Galinach

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które jest obchodzone od 2008 roku, jednak w Polsce popularność zyskało w 2017 roku.

Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.
Przedszkolaki w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach 15 września 2020 roku również miały okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni. Wszystkie dzieci miały na sobie ubrania w kropki. Na zajęciach grzecznie wysłuchały genezy tego święta, po czym zabrały się za prace artystyczne, w których główną rolę odgrywała kropka.
Międzynarodowy Dzień Kropki uświadomił przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tego dnia dzieci zwróciły również uwagę na to, że kropki występują w wielu miejscach, nawet tych, na które wcześniej nie zwracały uwagi.

mgr Jolanta Topczyłko
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć
Oceń artykuł:

(0)