Poniedziałek, 26 października 2020. Imieniny Ewarysta, Lucyny, Lutosławy

Podziel się:

Podziel się:

Galiny – uczniowie przekonali się, że listopadowy las wcale nie jest nudny.

W środę, 13 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu.

Dzieci specjalnie przygotowały się na ten dzień. Ubrane w ciepłe kurtki i kalosze mimo deszczu z uśmiechem na twarzach wyruszyły na spotkanie z leśniczym. Pan Paweł Ulaniuk – leśniczy Leśnictwa „Czarny las” podczas spaceru opowiedział dzieciom o zmianach zachodzących w lesie późną jesienią oraz przypomniał podstawowe gatunki drzew. Udowodnił, że las można poznawać wszystkimi zmysłami. Uczniowie mieli okazję podziwiać malownicze widoki - meandry rzeki Pisy, wspólnie wsłuchiwać się w szum tej rzeki oraz inne odgłosy lasu takie jak szelest liści pod nogami oraz śpiew ptaków. Mogli przekonać się jak miękki jest mech, wspólnie objąć wielkiego dęba oraz poczuć zapach jego kory.
Dzieci trochę mokre i zmęczone, ale jak przystało na uczniów szkoły pod patronatem Leśników Polskich, zadowolone z kolejnej leśnej wyprawy wróciły do szkoły.
Aniela Mickanis-Balcewicz

Foto - SP Galiny
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Galiny. Uczniowie przekonali się, że listopadowy las wcale nie jest nudny.
Oceń artykuł:

(0)