Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Podziel się:

Podziel się:

Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Galinach

Piątek 8 listopada dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach był pełen wrażeń.

Z samego rana uczniowie najstarszych klas pojechali do Bezled, gdzie wzięli udział w profilaktycznym spektaklu w wykonaniu grupy „PARTyzant”. Celem tego projektu było wzbogacenie i wsparcie szkolnych programów wychowawczych i profilaktycznych w zakresie zapobiegania uzależnieniom. Krzysztof Toczko- muzyk i przyjaciel legendarnego Ryszarda Riedla artysty zespołu Dżem zmagającego się z uzależnieniem, przestrzegał młodzież przed zgubnym wpływem nałogów. Między słownymi dygresjami wraz z synem Mikołajem dali piękny koncert na żywo, jaki nie często nasi uczniowie mogą oglądać.
Klimat listopadowej zadumy towarzyszył także uczniom po powrocie do szkoły, gdzie klasa VIII pod kierunkiem p. Beaty Treichel i Lucyny Masłowskiej, przygotowała okolicznościowy apel z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Oprócz przypomnienia bolesnych dla Polski faktów historycznych wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice wzięli udział we wspólnym śpiewaniu pieśni legionowych i żołnierskich.
Krystyna A.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Galinach
Oceń artykuł:

(0)