Piątek, 15 listopada 2019. Imieniny Amielii, Idalii, Leopolda

Podziel się:

Podziel się:

Bajkowy wtorek przedszkolaków w Galinach

05 listopada 2019 roku był magicznym dniem w oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach.

Dzieci wraz z wychowawcami obchodziły bowiem Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wydarzenie pozwoliło przypomnieć, że bajki są nieodzownym elementem dzieciństwa każdego z nas.

Dzieci przybyły do przedszkola przebrane w ulubione postaci z bajek. W baśniowej atmosferze wysłuchały historii o Czerwonym Kapturku, małej dziewczynce z utworu braci Grimm. Po takim rozpoczęciu nastąpił moment, na który czekały wszystkie przedszkolaki – wybór królowej oraz króla balu przebierańców. Odbył się również konkurs na najlepszy i najciekawszy strój. Wszystko działo się w tle bajkowej muzyki oraz przy słodkim poczęstunku. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Pamiętajmy, że bajki i baśnie wywierają ogromny wpływ nie tylko na wyobraźnię młodego człowieka, ale również na wrażliwość emocjonalną czy kształtowanie odpowiednich postaw społecznych.

Jolanta Topczyłko

Foto – SP Galiny
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Bajkowy wtorek przedszkolaków w Galinach. ZDJĘCIA
Oceń artykuł:

(0)