Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Podziel się:

Podziel się:

Bądź widoczny na drodze - będź bezpieczny

21 października w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach przeprowadzona została jesienna akcja pod nazwą „Bądź widoczny na drodze - bądź bezpieczny” propagująca bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na drodze.

Z tej okazji odbył się okolicznościowy apel, na który zostali zaproszeni policjanci - nasza dzielnicowa młodsza aspirant Anna Wojciechowska i młodszy aspirant Krzysztof Leśniewski, którzy przeprowadził pogadankę nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz różnych zagrożeń czyhających na dzieci.

Policjanci wręczyli przedszkolakom, uczniom i pracownikom szkoły opaski odblaskowe, zwiększające bezpieczeństwo na drodze.

Zachęcamy wszystkich użytkowników dróg, do noszenia odblasków, a w szczególności pieszych i rowerzystów poza terenem zabudowanym. Osobę w kamizelce odblaskowej widać już z odległości 150 m. Ciemną postać bez elementów odblaskowych dopiero z 20 metrów. Tak, więc o wypadek nie trudno! Pamiętajcie o tym, że jak jesteście widoczni na drodze, to jesteście bezpieczni! Obowiązkiem każdego uczestnika ruchu jest noszenie po zmroku poza terenem zabudowanym elementów odblaskowych dobrze widocznych dla innych użytkowników dróg.

mk
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Galiny. Bądź widoczny na drodze - bądź bezpieczny
Oceń artykuł:

(0)