Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

Przedszkolaki z Galin po raz kolejny pomogli potrzebującym zwierzętom.

15 lutego przedszkolaki z Galin obchodziły Międzynarodowy Dzień Kota. Z tej okazji odwiedziła nasze przedszkole przedstawicielka Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Zwierzętom i Ochrony Przyrody „Azyl” – Ewa Kozieł

Dzieci miały okazję opowiedzieć o swoich domowych pupilach, jak się nazywają oraz jak wspólnie spędzają czas, mogli również pochwalić się swoimi kociakami przynosząc do przedszkola ich fotografie.
W przedszkolu z okazji Międzynarodowego Dnia Kota, została zorganizowana zbiórka żywności dla bezdomnych kotów. Dzieci wraz z rodzicami przynieśli karmę, żwirek i smakołyki dla bezpańskich zwierząt, nie zabrakło również zabawek dla małych kociaków. Wszystko to zostało przekazane dla stowarzyszenia „Azyl”.

Pani Ewa w ciekawy sposób zapoznała dzieci z kocimi zwyczajami, utrwaliła także wiadomości na temat opieki i zasady pielęgnacji nad zwierzętami.
Nie zabrakło również „kocich zabaw”, przy których przedszkolaki świetnie się bawiły z przedstawicielką stowarzyszenia wraz ze swoimi pluszowymi kociakami, które tego dnia przynieśli do przedszkola.
Dzieci za uczestnictwo w zajęciach, dostały od Pani Ewy Kozieł dyplomy wraz z podziękowaniem za zbiórkę żywności dla zwierząt.

Celem obchodów tego nietypowego „święta kota” było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, zwrócenie uwagi na pomoc bezdomnym zwierzętom, a zwłaszcza wyrabianie opiekuńczej postawy wobec zwierząt.

Justyna Bartkowiak
foto - Szkoła
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Przedszkolaki z Galin po raz kolejny pomogli potrzebującym zwierzętom
Oceń artykuł:

(0)