Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Podziel się:

Podziel się:

Droga Jarkowo - Łojdy pełna śmieci

Idąc drogą Jarkowo – Łojdy można natknąć się na przydrożne śmieci. Widać je w rowach, krzakach, pomiędzy drzewami.

Od kilku miesięcy jestem użytkownikiem tej drogi i chciałbym podzielić się swoimi refleksjami i spostrzeżeniami z nią związanymi. Latem w gęstwinie zielonych liści nie było widać tego, co znajduje się na poboczu, ale teraz, gdy śnieg stopniał wszystko zostało odsłonięte.
Ludzie nieszanujący przyrody - a raczej brudasy - mówiąc dosadnie, zrobili sobie z tego miejsca śmietnisko
Można zobaczyć fragment meblościanki, części samochodowe, czarne i niebieskie worki z niewiadomą zawartością, gruz, puszki, butelki szklane i plastikowe.
Droga jest cicha, spokojna i mało uczęszczana przez pojazdy, dlatego ludzie wybrali ją na spacery, wyjście z psem, uprawiają sporty: jeżdżą na rowerach, biegają, chodzą z kijkami. Ale są tacy, którzy samochodami podrzucają śmieci ze swojego gospodarstwa domowego, urządzają postoje, pijąc alkohol i zostawiając puste opakowania. Zauważyłem, że ktoś urządził wieczór sylwestrowy, bo zostawił po sobie wypalone pudełka po rakietach lub racach.
Mam taką cichą nadzieję, że po tym artykule gospodarz tej drogi zrobi wiosenne porządki. A teraz prośba to tych, którzy wyrzucają swoje śmieci tam, gdzie popadnie.
Apel do wszystkich! Ludzie opamiętajcie się, nie zaśmiecajcie swojej okolicy, nie podrzucajcie swoich śmieci pod „cudzą wycieraczkę” – pamiętajcie, że ktoś po was musi to posprzątać! Dbajcie o ochronę środowiska- o wodę, którą pijecie i powietrze, którym sami też oddychacie. Myślcie przyszłościowo, a nie dostrzegajcie tylko czubka własnego nosa!

„PS” Zrobiłem ponad 100 zdjęć, wybrałem tylko te, gdzie ewidentnie widać nagromadzone śmieci, te pojedyncze rozrzucone butelki, puszki, pominąłem.
mk
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Droga Jarkowo - Łojdy pełna śmieci
Oceń artykuł:

(0)