Wtorek, 22 września 2020. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Podziel się:

Podziel się:

Uczniowie z Galin dokarmiają ptaki

11 lutego obchodzony jest Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach we współpracy z Nadleśnictwem Bartoszyce zadbali o to, aby karmniki dla ptaków były tego dnia pełne.

Dzień ten ma przypominać o tym, że zima to trudny okres dla dzikich zwierząt ponieważ gruba warstwa śniegu i lód utrudniają zwierzętom dostęp do naturalnego pokarmu i wody. Uczniowie przedszkola oraz klas I – III wysłuchali wykładu pana leśniczego. Nasz gość przedstawił dzieciom prelekcję na temat sposobu życia, snu zimowego, odżywiania zwierzyny oraz zwrócił szczególną uwagę na umiejętne i pożyteczne pomaganie zwierzętom. Po wstępie teoretycznym udaliśmy się wspólnie do szkolnych karmników, aby zostawić tam przygotowaną przez leśniczych karmę dla ptaków. Podczas działania wspólnie zastanawialiśmy się jakie ptaki przylecą do przedszkolnego karmnika oraz jakie zwierzęta można spotkać przy paśnikach.

Jolanta Topczyłko

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Uczniowie z Galin dokarmiają ptaki
Oceń artykuł:

(0)