środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Podziel się:

Podziel się:

Pluszowy miś w przedszkolu w Galinach

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy25 listopada już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta. Podczas polowania nie zgodził on się na zastrzelenie małego niedźwiadka, który stał się symbolem najpopularniejszych zabawek na świecie.

Dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach również obchodziły święto pluszaków. Tego dnia przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie i zaprezentowały je swoim rówieśnikom. Z ciekawością także wysłuchały historii powstania zabawki. Z przyjemnością wcieliły się w rolę prawdziwych niedźwiadków i wzięły udział w konkursie polegającym na jak najszybszym wylizaniu miodu. Największą atrakcją tego dnia okazała się wizyta w przedszkolu pluszowego misia, który obdarował dzieci słodkościami. Wdzięczne maluchy powiedziały dla misia wierszyki i pięknie zaśpiewały. Również ślicznie aczkolwiek trochę nieśmiało zaśpiewały dla misia wszystkie starsze klasy w szkole, które odwiedził w ten dzień pluszak.
Jak ważny jest pluszowy miś dla każdego dziecka przekonujemy się w takie szczególne dni, dlatego z niecierpliwością czekamy już na kolejny Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Jolanta Topczyłko

Foto - szkoła
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Pluszowy miś w przedszkolu w Galinach
Oceń artykuł:

(0)