Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Podziel się:

Podziel się:

Bajkowy bal w przedszkolu w Galinach

W piątek 9 listopada 2018 roku Przedszkole w Galinach zamieniło się w bajkową krainę. Tego dnia pojawiło się wiele różnych postaci z bajek, odwiedził nas Spiderman, Batman, Królewna Elza, Czerwony Kapturek, Tygrysek, Smok, Strażak Sam, Królewna Śnieżka oraz wielu innych. A to wszystko za sprawą Dnia Postaci z Bajek.

Ten wyjątkowy dzień rozpoczęła pani Anna Szwed z Gminnej Biblioteki Publicznej w Galinach. Dzieci wysłuchały opowiadania o Czerwonym Kapturku, Trzech małych świnkach i Królewnie Śnieżce. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem wrażeń, bogatych przeżyć i świetnym sposobem wzbogacania wyobraźni.


Przedszkolaki opowiedziały, za jaką ulubioną postać z bajki się przebrały oraz dlaczego ją wybrały. Przygotowane zostały również konkursy i zagadki, które sprawiły, że dzieci z entuzjazmem zgłaszały się do odpowiedzi. Rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, dopasowywały rekwizyty, które są dla nich charakterystyczne. Układały bajkowe puzzle, historyjki obrazkowe oraz kolorowały swoją ulubiona postać z bajki.


Głównym punktem tego dnia był bal, podczas którego dzieci wspaniale się bawiły, tańcząc do ulubionych piosenek. Nie zabrakło zorganizowanych tańców i zabaw przy muzyce. Na uczestników balu czekał również słodki poczęstunek, który dodawał energii do dalszej zabawy.

Bajki są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa, a Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to świetna zabawa, ale i również doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.


Justyna Bartkowiak


foto - szkoła
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Bajkowy bal w przedszkolu w Galinach
Oceń artykuł:

(0)