Czwartek, 18 lipca 2019. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Podziel się:

Podziel się:

Pomagamy bezdomnym psom! – Dzień Kundelka w Galinach

Z okazji obchodów Dnia Kundelka przedszkolaki z Galin przyniosły do przedszkola pluszowego pieska, który towarzyszył im podczas gier, zabaw i pląsów przy muzyce. Dzieci opowiedziały o swoich czworonożnych przyjaciołach, jak się nimi opiekują oraz jak wspólnie spędzają czas.

Czarny, biały, duży czy mały, z krótką lub długą sierścią – nieistotne. Każdy kundelek obchodzi swoje święto w Dniu Ustawy o Ochronie Zwierząt - 25 października.
Pani Anna Szwed z Gminnej Biblioteki Publicznej w Galinach przedstawiła dzieciom różne ciekawostki na temat psów. Największym zainteresowaniem okazał się fakt w jaki sposób psy piją wodę.


Odwiedziła nas również Katarzyna Jacyna, właścicielka fundacji „Marzenia Niechcianych Zwierząt", która na co dzień ma styczność z bezdomnymi psami. Opowiedziała dzieciom jak wygląda praca w przechowywalni gminnej dla psów w Sędławkach, w jakich warunkach żyją i czego potrzebują psy.

Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się, że pies to żywa istota, potrzebująca miłości, opieki i czasu, nie jest zabawką, którą można oddać do schroniska, gdy się znudzi. Zwierzęta są przyjaciółmi człowieka, a pies pełni bardzo ważną rolę w ich życiu. Przedszkolaki poznały również zasady, jakimi powinien odznaczać się dobry opiekun psa, a przede wszystkim nauczyły się bronić przed jego ugryzieniem. Poznały pozycję „żółwia”, czyli pozycje obronną przed atakiem agresywnego czworonoga.Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Galinach zaangażowała dzieci i rodziców do zbiórki darów dla zwierząt, tj. koce, narzuty, karmę i psie „smakołyki”, które zostały przekazane do przechowywalni gminnej dla psów w Sędławkach, która niesie pomoc bezdomnym, porzuconym i opuszczonym psom. Celem tej akcji było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt, zachęcanie wszystkich dzieci do aktywnego udziały w akcjach charytatywnych, a zwłaszcza pomoc zwierzętom, czekającym na kochający dom.
Justyna Bartkowiak
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Pomagamy bezdomnym psom! Dzień Kundelka w Galinach
Oceń artykuł:

(0)