Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Podziel się:

Podziel się:

WIZYTA LISTONOSZA W PRZEDSZKOLU W GALINACH

18 październiku przedszkolaki 3-4 latki oraz kl ,,0”pod okiem wychowawczyni Jolanty Topczyłko i Justyny Bartkowiak , dowiedziały się co to jest poczta, dlaczego tego właśnie dnia obchodzony jest Dzień Poczty Polskiej, kto to jest listonosz oraz jak napisać list.

Aby jeszcze pogłębić swoje informacje na temat zawodu listonosza, do przedszkola został zaproszony gość specjalny Pani listonoszka Barbara Romanowska -pracownik Poczty Bartoszyce.
Dzieci mogły obejrzeć jak wygląda mundur pocztowy i logo poczty. Nasz gość zaprezentował wszystkim swoją ogromną torbę w której nosi listy. Pozwolił także chętnym dzieciom ją przymierzyć. Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się jak trudna i odpowiedzialna jest praca listonosza doręczającego listy, przesyłki i paczki prosto do adresatów. Podczas spotkania przedszkolaki miały wielką prośbę, aby Pani listonosz doręczyła samodzielnie wykonane i wysłane przez nich listy zaadresowane do swoich rodziców. Pani Barbara obiecała, że dostarczy je jak najszybciej.
Za tak wspaniałe spotkanie w podziękowaniu grupa przedszkolaków i kl „0” zaśpiewały naszemu gościowi piosenki . Na zakończenie spotkania wszystkie dzieciaczki dostały prezent w postaci pięknych kartek pocztowych.
Spotkanie, które odbyło się w ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Galinach okazało się być bardzo ciekawym i emocjonującym doświadczeniem dla naszych maluchów. Bardzo dziękujemy Pani Listonoszce .
 
Anna Szwed
Jolanta Topczyłko foto - szkoła
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Wizyta listonosza w przedszkolu w Galinach
Oceń artykuł:

(0)