Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Podziel się:

Podziel się:

Uczniowie z Galin na wycieczce w Warszawie

17 września uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach pojechali zwiedzać stolicę. Dla ośmiorga uczniów ta wycieczka była nagrodą za najlepsze wyniki w nauce i zrobione postępy w minionym roku szkolnym tradycyjnie już sponsorowana przez naszego sołtysa p. M. Przybysza.

Głównym punktem programu było zwiedzanie gmachu Telewizji Polskiej. Dzieciaki dowiedziały się na czym polega magia telewizji. Mieliśmy także okazję przez chwilę pobyć w studio podczas nagrania odcinka programu „Jaka to melodia”. I trzeba przyznać ,że to co widzimy w ekranie telewizora bardzo różni się od rzeczywistego studia. Kolejne godziny pobytu w Warszawie przeznaczyliśmy na zwiedzanie Łazienek Królewskich. Pani przewodniczka Małgosia w bardzo obrazowy i komunikatywny sposób opowiadała nam o czasach króla Poniatowskiego i jego posiadłości. A dzieci i tak najbardziej zachwycały się uroczymi wiewiórkami i dostojnymi pawiami. Przy pomniku Józefa Piłsudskiego obok Belwederu zrobiliśmy sobie, oczywiście, pamiątkowe zdjęcie. Po obiedzie spacerowaliśmy po Starym Mieście standardowym szlakiem turystycznym. Był Barbakan, Syrenka ,pomnik Małego Powstańca. Na Krakowskim Przedmieściu zatrzymaliśmy się przed Pałacem Prezydenckim, a następnie skierowaliśmy się pod nowy pomnik Ofiar Katastrofy pod Smoleńskiem i Grób Nieznanego Żołnierza. Akurat mieliśmy okazję obejrzeć zmianę warty. Zmęczeni po całym dniu zwiedzania ruszyliśmy w drogę powrotną. Śmiechy i krzyki w autobusie były dowodem na to, że dzieci mimo całodniowej aktywności, mają jednak w sobie niesamowite pokłady energii i można z nimi podbijać świat.
K.Aleksandrowicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Uczniowie z Galin na wycieczce w Warszawie. ZDJĘCIA
Oceń artykuł:

(0)