Wtorek, 19 lutego 2019. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Podziel się:

Podziel się:

ŚWIĘTO RODZINY W GALINACH

10 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach odbył się festyn rodzinny – wpisany w obchody XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem „Rodzina-Dom-Ojczyzna”.

Uroczystość była nietypowa, ponieważ w trakcie jej trwania połączono walory rozrywkowo-edukacyjne. Współorganizatorami imprezy było Stowarzyszenie „Nasze Galiny”, Sołectwo Galiny oraz miejscowy oddział Ochotniczej Straży Pożarnej. Przewodnim tematem festynu było szeroko pojęte bezpieczeństwo. Nie jest to dla nas bez znaczenia, ponieważ w bieżącym roku szkolnym nasza placówka ubiega się o uzyskanie certyfikatu Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.
Pan Bartłomiej Chilmanowicz- zawodowy strażak i ratownik medyczny, przybliżył uczestnikom festynu zasady użycia defibrylatora – urządzenia ratującego życie człowieka w wyniku nagłego zatrzymania akcji serca. Dzięki staraniom galińskiego stowarzyszenia oraz innych organizacji i jednostek już niedługo w Galinach zostanie zainstalowane takie właśnie przenośne urządzenie. Abyśmy mieli świadomość tego, kiedy i w jaki sposób możemy go wykorzystać p. Chilmanowicz i nasi strażacy zademonstrowali sytuacje wymagające pomocy drugiego człowieka. Każdy chętny widz mógł spróbować swoich sił i przećwiczyć użycie defibrylatora na fantomie.Chętnych nie brakowało. Jak widać takie szkolenia na pewno są potrzebne, a zdobyte umiejętności trzeba ciągle powtarzać i utrwalać, abyśmy nigdy nie byli zaskoczeni sytuacją, w której możemy uratować komuś życie.
Cały czas ćwiczeniom towarzyszyły występy uczniów naszej szkoły, przeplatane sportowymi konkurencjami rodzinnymi. Bawiły się zarówno dzieci jak i ich rodzice.
Tradycyjnie podczas zabawy funkcjonował bufet z kiełbaskami i słodkościami przygotowanymi przez naszych niezastąpionych rodziców.
Dyrekcja szkoły oraz cała społeczność szkolna dziękuje wszystkim współorganizatorom-p. sołtysowi Marcinowi Przybyszowi, p. B.Chilmanowiczowi, strażakom z OSP Galiny i rodzicom za pomoc w przygotowaniu imprezy.
K. Aleksandrowicz

Foto Marek Kirkuć - Tomasz Kapanajko
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Święto rodziny w Galinach
Oceń artykuł:

(0)