Wtorek, 19 lutego 2019. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Podziel się:

Podziel się:

Wycieczka edukacyjna przedszkolaków z Galin

18 maja był szczególnym dniem dla przedszkolaków z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach. Dzieci udały się na wycieczkę edukacyjną, podczas której odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Bartoszycach, siedzibę Telewizji Kablowej „BART-SAT” oraz Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.

W ciągu dnia uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca w różnych zawodach. Dzięki uprzejmości funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach dzieci zobaczyły jak wygląda praca policjantów „od kuchni”. Po obejrzeniu różnych pomieszczeń znajdujących się w budynku Komendy Powiatowej Policji na przedszkolaków czekała największa niespodzianka. Uczestnicy wycieczki mogli obejrzeć policyjne radiowozy. Kolejnym punktem wycieczki była siedziba Telewizji Kablowej „BART-SAT”. Na miejscu na uczniów czekali przesympatyczni przedstawiciele firmy, którzy w interesujący sposób wprowadzili wszystkich w tajniki telewizyjnego świata. Dzieci miały okazję przyjrzeć się pracy redaktorów oraz operatorów. Po oprowadzeniu przyszedł czas na naukę praktyczną - każdy z uczestników uczył się, jak poprawnie przeprowadzić wywiad. Wycieczka do tego miejsca pozwoliła odkryć ułamek tajemnic telewizyjnych oraz zobaczyć z bliska ciekawe miejsca, które na co dzień kryją się po drugiej stronie ekranu. Ze świata telewizji dzieci sprawnie przeniosły się do poznania zawodu strażaka. W siedzibie straży dzieci zostały przywitane przez pełniących dyżur strażaków, którzy już czekali na ich przyjście. Już samo wejście na główny plac Państwowej Straży Pożarnej wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw. Podczas spotkania dzieci zwiedziły budynek, zapoznały się z zasadami pracy w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki życzliwości funkcjonariuszy, dzieci mogły z bliska przyjrzeć się tak ciężkiej pracy. Wielką atrakcją  dla dzieci była możliwość obejrzenia wozów strażackich  oraz próba „gaszenia” fikcyjnego pożaru. Ostatnim punktem wycieczki była Bajkolandia, w której przedszkolaki po tak intensywnym dniu mogły udać się w świat zabawy. W imieniu dyrekcji, rodziców oraz swoim chciałabym złożyć serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom wyżej wymienionych jednostek, którzy z chęcią, pasją oraz zaangażowaniem przybliżyli dzieciom pracę oraz zawód, jaki wykonują. Mamy nadzieję, że zaowocuje to świadomym wyborem przyszłego zawodu przez naszych uczniów.

Jolanta Topczyłko

foto- sp galiny
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Wycieczka edukacyjna przedszkolaków z Galin
Oceń artykuł:

(0)