Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Podziel się:

Podziel się:

Majowe Świętowanie w Galinach

Majowe Święta- ich geneza, historia i współczesna wymowa były tematem apelu, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach.

Treści historyczne i patriotyczne przybliżyli naszym uczniom starsi koledzy z klas gimnazjalnych przygotowani przez panią Izabelę Kuźniak. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego obchodzimy Święto Pracy i gdzie sięgają jego początki. Dla nas Polaków dzień 3 Maja jest jednym z najważniejszych-jest to święto narodowe, które przez wieki utrwala naszą tożsamość narodową. Konstytucja uchwalona ponad dwieście lat temu do dziś określa kształt i organizację naszego państwa. Z Konstytucją nierozerwalnie łączą się nasze symbole narodowe. Dlatego każdy obywatel musi pamiętać, że 2 maja obchodzimy Święto Flagi. O tym, co symbolizują jej kolory i jak musimy się z nią obchodzić przypominali prowadzący apel uczniowie.
Takie spotkania, odbywające się cyklicznie co roku, uświadamiają nam wszystkim, zarówno dzieciom jak i dorosłym, że należy pamiętać i szanować swoją przeszłość, aby z podniesioną głową wkraczać w przyszłość.

K. Aleksandrowicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Majowe świętowanie w szkole podstawowej Galinach
Oceń artykuł:

(0)