Wtorek, 19 lutego 2019. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Podziel się:

Podziel się:

Jabłko czy cytrynka? Akcja edukacyjno - prewencyjna przy Szkole Podstawowej w Galinach

W dniu 26 kwietnia 2018r. roku uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach uczestniczyli w działaniach edukacyjno – prewencyjnych w ramach akcji Jabłko czy cytrynka? wraz z Policjantami z wydziału ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.

Po dokonaniu czynności zatrzymanego pojazdu przez Policjantów uczniowie wręczali kierowcom jabłko – za wzorową jazdę oraz cytrynę- za nieprzestrzeganie przepisów.
Każdy kontrolowany kierowca otrzymał ulotki informujące o niebezpiecznym poruszaniu się po drogach pod wpływem dopalaczy, narkotyków i alkoholu oraz ryzyku związanym z ich zażywaniem.
Akcja Jabłko czy cytrynka to nowe i ciekawe doświadczenie dla naszych uczniów. Chętnie zaangażowali się w działania i wspomagali pracę Policjantów. Warto zatem edukować nie tylko kierowców zatrzymanych do kontroli, ale także edukować dzieci i młodzież, ponieważ zachowanie bezpieczeństwa na drogach jest bardzo ważne. Dzięki doświadczeniu nasi uczniowie uczą się jak być odpowiedzialnym i bezpiecznym na drodze.
Sylwia K.


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Jabłko czy cytrynka? Akcja edukacyjno-prewencyjna przy Szkole Podstawowej w Galinach
Oceń artykuł:

(0)