Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Podziel się:

Podziel się:

Gminne spotkanie profilaktyczne Szkół Podstawowych Gminy Bartoszyce pt. „Kręci nas bezpieczeństwo”

W dniu 27 marca 2018r. w świetlicy wiejskiej w Galinach, zorganizowany został konkurs profilaktyczny pod hasłem „Kręci nas bezpieczeństwo”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Galinach”. Celem konkursu było zwiększenie zaangażowania i reagowania w przypadku bycia świadkiem lub ofiarą przemocy, zdobycie wiedzy o rodzajach przemocy i sposobach obrony przed nią, uświadomienie skutków stosowania przemocy oraz przeciwdziałanie przemocy w grupie rówieśniczej i w rodzinie.

W spotkaniu uczestniczyło osiemnaścioro uczniów z klasy szóstej i siódmej Szkół Podstawowych z Gminy Bartoszyce wraz ze swoimi opiekunami.
Podczas konkursu gościliśmy przedstawicieli instytucji: Panią Renatę Tadorowską z Urzędu Gminy w Bartoszycach, pana Rafała Słupianek i pana Pawła Mazuro z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach, którzy zasiedli w komisji jury i czuwali nad prawidłowością przebiegu konkursu.
Konkurs składał się z trzech części. Pierwsza polegała na indywidualnym napisaniu testu przez uczniów. Następnie jako trzyosobowa drużyna z każdej szkoły uczniowie zmierzyli się ze scenkami sytuacyjnymi zdobywając punkty za prawidłową odpowiedź. Trzecim etapem było rozwiązanie krzyżówki. Po zsumowaniu wszystkich punktów zdobytych przez uczniów, dogrywkę mieli uczniowie ze SP w Galinach, SP Sokolicy i SP Źydowo. Zadaniem ich było ułożenie hasła z rozsypanki wyrazowej w jak najkrótszym czasie. Komisja jury wraz z panią dyrektor Mariolą Jagiełło wyłoniła zwycięzców:
I miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bezledach
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Wojciechach
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Galinach

Uczniowie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca zostali nagrodzeni upominkami. Wszyscy uczniowie otrzymali podziękowania za udział w konkursie profilaktycznym, który przygotowały nauczycielki pani Małgorzata Kwakszys oraz pani Sylwia Kondraciuk.
Wszystkim uczniom oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że zorganizowane przedsięwzięcie jest kluczem i wyznacznikiem do podejmowania inicjatyw w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa, które wpisuje się w zadania szkolnego programu wychowawczo – profilaktycznego.
M.J
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Gminne spotkanie profilaktyczne Szkół Podstawowych Gminy Bartoszyce pt. „Kręci nas bezpieczeństwo”
Oceń artykuł:

(0)