środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

„Żegnaj zimo – witaj wiosno!”

Takim właśnie okrzykiem dzieci z grupy 3-4 latków oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach powitały wiosnę.

W pierwszym wyzwaniu, jakie czekało na dzieci, musiały one wykazać się nie lada wiedzą. Na pierwszy ogień przedszkolaki zmierzyły się z odgadywaniem zagadek na temat wiosny. Gdy zadanie zostało wykonane, po pierwszym sukcesie wszyscy z wielkim zapałem zabrali się do strojenia Marzanny. Z pięknie przystrojoną Marzanną i głośnym śpiewem dzieci wyruszyły na pochód po Galinach, aby odstraszyć zimę z każdego zakątka.

Wspólny spacer zakończył się ogniskiem, w którym spłonęła Marzanna, a dzieci korzystając z okazji upiekły kiełbaski, które po tak ogromnym wysiłku zjadły z ogromnym apetytem.
Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko wykonało przepiękny portret Marzanny, które umieściliśmy w galerii naszego przedszkola.

Przedszkolaki z radością wkraczają w nową porę roku i już niedługo będą mogły cieszyć się z dłuższych spacerów na świeżym powietrzu.


Jolanta Topczyłko

Foto - SP Galiny
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Galiny. Żegnaj zimo – witaj wiosno!
Oceń artykuł:

(0)