Poniedziałek, 22 października 2018. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Podziel się:

Podziel się:

W Galinach uczniowie programują przyszłość

Uczniowie klas I- III Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach uczestniczą w programie pt. „Zaprogramuj przyszłość”. Jest to inicjatywa Fundacji Orange i Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania. Organizacje prowadzą ją wspólnie w ramach 9 projektów regionalnych, które uzyskały dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Program obejmuje udział nauczycieli w programie szkoleniowym na temat edukacji cyfrowej w pracy z najmłodszymi uczniami oraz webinaria i programy mentoringowe. Dzięki temu nauczyciele będą przygotowani, do prowadzenia ciekawych zajęć kształcących kompetencje przyszłości swoich podopiecznych.
Kolejnym elementem realizacji projektu jest udział uczniów klas I-III w zajęciach pozalekcyjnych, podczas których uczniowie poznają podstawy kodowania poprzez gry i zabawy z wykorzystaniem m.in. planszy do kodowania, kolorowych kubeczków czy patyczków. Będą odkodowywali obrazki, kodowali wiadomości, grali w gry strategiczne. Nie zabraknie również zajęć z programowania z wykorzystaniem robotów o imieniu Dash i Dot oraz tabletów.
Projekt realizujemy w ramach Działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”, Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
M J
foto M J
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: W Galinach uczniowie programują przyszłość
Oceń artykuł:

(0)