Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Podziel się:

Podziel się:

Góra Grosza w Galinach

W ostatnich miesiącach roku, od lat w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, tzw.” Góra Grosza”. Podsumowania przeprowadzonej akcji dokonali właśnie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach.

Celem, na który zbierane są te drobne monety jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji, jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Najmłodsi nie zawiedli i tym razem, każdy przyniósł ile mógł. W ilości zebranych grosików nie do pobicia była klasa II –zebrała prawie 16 kilogramów, które w połączeniu z resztą utworzyły całkiem pokaźną górkę . W kwocie to może niewiele, około 460 złotych, natomiast w kilogramach bardzo dużo, bo prawie czterdzieści. Nie liczy się jednak tym razem wynik, ale zaangażowanie całej społeczności szkolnej i idea przyświecająca akcji-Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.
Koordynator akcji Krystyna Aleksandrowicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Góra Grosza w Galinach
Oceń artykuł:

(0)