Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Podziel się:

Podziel się:

Bal karnawałowy w Galinach

Jest karnawał. A jak stare powiedzenie mówi: „W karnawale czas na bale.” Taki tradycyjny bal karnawałowy zakończył pierwsze półrocze nauki w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach. Po pięciu miesiącach pracy przyszedł czas na odpoczynek.

W sobotę 20 stycznia świetlica wiejska w Galinach przepełniła się maluchami i starszymi dziećmi w różnokolorowych przebraniach. Było wesoło, kolorowo i głośno. Na początek wierszem i piosenką uczniowie przywitali nowy rok. Tańce, pląsy, konkursy wypełniły kolejne minuty zabawy choinkowej. Dzieciom towarzyszyli również rodzice a nawet i dziadkowie.
W trakcie zabawy ku wielkiej euforii maluchów zawitał na salę Święty Mikołaj z workami prezentów. Paczki zostały ufundowane ze środków Rady Rodziców. Aby je wykupić od ulubionego świętego dzieciaki prezentowały przygotowane wcześniej na tę okazję występy: wierszyki, tańce, piosenki. Każda klasa pokazała się z jak najlepszej strony. Na zakończenie wszyscy serdecznie podziękowali wyjątkowemu gościowi za wizytę z nadzieją ponownego spotkania za rok.
K. Aleksandrowicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Bal karnawałowy w Galinach. ZOBACZ ZDJĘCIA
Oceń artykuł:

(0)