środa, 24 października 2018. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Podziel się:

Podziel się:

Galiny. Przegląd kamizelek odblaskowych

8 listopada w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach przeprowadzona została jesienna akcja pod nazwą „Bądź widoczny na drodze - bądź bezpieczny” propagująca bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na drodze.

Z tej okazji odbył się okolicznościowy apel, na który zostali zaproszeni policjanci – nasz absolwent szkoły, a jednocześnie dzielnicowy starszy aspirant Rafał Słupianek i starszy sierżant Krzysztof Leśniewski, którzy przeprowadził pogadankę nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz różnych zagrożeń czyhających na dzieci.
Policjanci wręczyli wszystkim uczniom i pracownikom szkoły opaski odblaskowe zwiększające bezpieczeństwo na drodze.
Zachęcamy wszystkich użytkowników dróg, do noszenia odblasków, a w szczególności pieszych i rowerzystów poza terenem zabudowanym. Osobę w kamizelce odblaskowej widać już z odległości 150 m. Ciemną postać bez elementów odblaskowych dopiero z 20 metrów. Tak, więc o wypadek nie trudno! Pamiętajcie o tym, że jak jesteście widoczni na drodze, to jesteście bezpieczni! Obowiązkiem każdego uczestnika ruchu jest noszenie po zmroku poza terenem zabudowanym elementów odblaskowych w przeciwnym razie grozi to mandatem .
mk
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Galiny. Przegląd kamizelek odblaskowych
Oceń artykuł:

(0)