Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Podziel się:

Podziel się:

Festyn rodzinny w Galinach

„Bezpiecznie na co dzień i od święta” - pod takim hasłem Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Galinach 10 września zorganizowała festyn.

Przyjemne zostało połączone z pożytecznym, ponieważ tradycyjnie już obchodzonemu Świętu Pieczonego Ziemniaka towarzyszyła tematyka bezpieczeństwa związana z ubieganiem się przez naszą placówkę certyfikatu Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Bezpieczna szkoła”. Nieocenioną rolę w tym zakresie odegrali funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji w Bartoszycach oraz Wydziału Ruchu Drogowego z Olsztyna.
Dzięki symulatorowi dachowania samochodu uczestnicy festynu mogli poczuć mrożące krew w żyłach emocje towarzyszące takiemu zdarzeniu drogowemu. Była to niezastąpiona przestroga przed niezapinaniem pasów bezpieczeństwa. Natomiast przejście kilku równych kroków w alkogoglach okazało się niezwykle trudne. Dużym powodzeniem cieszyło się też stoisko z policyjnymi gadżetami.
Nie zawiodła nas też, jak zwykle, miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzieciaki, mimo iż to nie był pierwszy raz, miały jak zawsze wiele frajdy przy „gaszeniu pożaru”.
W organizację imprezy włączyło się także stowarzyszenie „Nasze Galiny”. Dzięki niemu przeprowadzono szereg konkursów dla dzieci i dorosłych. Zwycięzców każdego z nich uhonorowano nagrodami. Nie zabrakło także w tym dniu oprawy kulinarnej. Wszystkie przepyszne placki, pierogi, kopytka przygotowane przez mamy i babcie naszych uczniów zostały zjedzone z wielkim apetytem, a zwycięzcy konkursu kulinarnego zostali obdarowani ślicznymi wrzosami. Dzięki pięknej pogodzie, mimo niezbyt przychylnych prognoz, zaangażowaniu pracowników szkoły i rodziców a także niezawodnej publiczności zabawa była bardzo udana i wszyscy przyjemnie spędzili niedzielne popołudnie łącząc zabawę z nauką. A to przecież dla organizatorów było najważniejsze.
K. Aleksandrowicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Festyn rodzinny w Galinach
Oceń artykuł:

(0)