środa, 24 października 2018. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Podziel się:

Podziel się:

DZIEŃ DZIECKA w Galinach

Dzisiaj święto wszystkich dzieci Niech nam pięknie słońce świeci Wszyscy śmieją się od rana Każda buzia roześmiana Czar zabawy dziś panuje Każde serce się raduje. Oj! Jak ptaszki dziś śpiewają Tak życzenia Wam składają... wszyscy Wasi Nauczyciele!

Zamiast 1 czerwca w tym roku Dzień Dziecka obchodziliśmy 26 maja łącząc to święto z obchodami Dnia Matki. Dzieci z oddziałów 0-III przygotowały przyjęcie dla swoich rodziców, zaś starsi uczniowie świętowali swój dzień w duchu sportowym. Najpierw wybraliśmy się na długi spacer do lasu, obserwowaliśmy przyrodę, fotografowaliśmy zjawiskowe obrazki schowane w trawie, na drzewach, w kielichach kwiatów. Po powrocie do szkoły odbyły się Wiosenne biegi przełajowe o Puchar Dyrektora Szkoły. W zaciętej rywalizacji wygrała klasa V. Następnie rozegrano mecze w piłkę nożną i ringo. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie mogli przystąpić do ostatniego punktu programu tego wyjątkowego dnia. Przenieśliśmy się „pod daszki”, aby posilić się ekologiczną zupką szczawiową ugotowaną w plenerze i kiełbaskami pieczonymi na szkolnym ognisku.
Krystyna Aleksandrowicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Dzień Dziecka w Galinach
Oceń artykuł:

(0)