środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Podziel się:

Podziel się:

PROFILAKTYKA W GALINACH

29 dzień maja uczniom Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach upłynął pod znakiem działań profilaktycznych. Od samego rana żołnierze z 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej zorganizowali uczniom pokaz działań Wojskowej Straży Pożarnej.

Niecodzienną atrakcją była możliwość wejścia do strażackiego wozu bojowego i włączenia sygnałów dźwiękowych. Ratownicy medyczni z tej samej jednostki przypominali dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy, zaopatrywania ran i przeprowadzenia resustytacji krążeniowo - oddechowej podczas utraty przytomności. Jak się okazało wcześniejsze szkolenia „nie poszły w las”, bo dzieci bardzo dobrze radziły sobie z zaimprowizowanymi niebezpiecznymi sytuacjami. Dobrze, że były to tylko ćwiczenia i dzieciaki nie musiały wykorzystywać swojej wiedzy naprawdę.
Po spotkaniu ze służbami mundurowymi starsi uczniowie uczyli się uwalniać emocje.
W dobie wszechobecnej komputeryzacji zapominamy o prawdziwym życiu. Tylko realne spotkanie z człowiekiem nadaje sens i wartość naszej egzystencji. Aby ”wylogować się ” z internetu i ze świata SMS-ów konieczne są emocje. O tym, jak je uwolnić, jak przełamać się i otworzyć na innych nasi uczniowie dowiedzieli się od licealistów z Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu. Elbląscy wolontariusze zaprezentowali dzieciom swój autorski program „Uwolnić emocje”. Uświadamiali młodszym kolegom, że wyrażanie tego, co czujemy nie jest wcale takie trudne i może nam bardzo ułatwić kontakt z drugim żywym człowiekiem.
Krystyna Aleksandrowicz
foto Mariola Jagiełło
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Profilaktyka w szkole w Galinach
Oceń artykuł:

(0)