Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Podziel się:

Podziel się:

Galiny. Warsztaty na temat segregacji śmieci

My segregujemy. A ty? Tak można zatytułować warsztaty na temat segregacji śmieci, w których wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach.

Śmieciowy problem dotyczy nas wszystkich i jest ogromny. Tony odpadów zagrażają zarówno ludziom jak i całemu środowisku. Aby po raz kolejny przypomnieć i podnieść świadomość ekologiczną swoich mieszkańców Urząd Gminy Bartoszyce we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie zorganizował warsztaty dla uczniów całej gminy Bartoszyce.
Doskonale przygotowana prezentacja w bardzo obrazowy sposób pokazała jak i dlaczego należy segregować śmieci. Dzieci usłyszały od prowadzącego wiele ciekawostek związanych z zanieczyszczeniami a na koniec wzięły udział w quizie sprawdzającym poziom opanowanej przez nich wiedzy. Okazało się, że dzieciaki poradziły sobie bardzo dobrze z wirtualnym segregowaniem śmieci. A jak będzie w rzeczywistości ? Przekonają się o tym przyszłe pokolenia.

Krystyna Aleksandrowicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Galiny. Warsztaty na temat segregacji śmieci
Oceń artykuł:

(0)