Niedziela, 22 kwietnia 2018. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Podziel się:

Podziel się:

Uczniowie SP w Galinach posadzili drzewa w szkolnym ogrodzie

Dzieci postanowiły wykorzystać teren wokół szkoły tak, aby służył on rozwijaniu przyrodniczych pasji oraz stanowił doskonałą bazę dydaktyczną.

Zadbany teren szkoły to miejsce, gdzie uczniowie mogą bezpiecznie uprawiać sport, uczyć się i z przyjemnością spędzać wolny czas. Jest to również miejsce, które może stać się enklawą przyrody, przynosząc korzyści zwierzętom i roślinom.
Poniedziałek, 10.04.2017 r. był dniem, w którym uczniowie klasy I wspólnie z dyrektor szkoły, rodzicami oraz wychowawcą kształtowali swój szkolny ogród. Posadzone zostały różne gatunki rodzimych drzew i krzewów. Znaczna część terenu wygospodarowana została na zagajnik, w którym z myślą o pszczołowatych posadzono - miododajne lipy i bzy oraz stanowiące schronienie dla ptaków – świerki. Warto przypomnieć, że w ubiegłym tygodniu na rosnących w ogrodzie szkolnym drzewach zawieszono budki lęgowe.
Uczniowie SP w Galinach postanowili zwrócić szczególną uwagę na trudną sytuację pszczół. W tym też kierunku szkolny ogród czekają kolejne prace. W kącikach przyrody znajdujących się w klasach 0-III wyrastają już rośliny owadopylne, które wkrótce zostaną wysadzone w ogrodzie. Mają pojawić się też wykonane przez uczniów hotele dla pszczołowatych.
Aniela Mickanis-Balcewicz

foto Mariola Jagiełło
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Uczniowie SP w Galinach posadzili drzewa w szkolnym ogrodzie
Oceń artykuł:

(0)