Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Podziel się:

Podziel się:

,,Powietrze wokół nas"

Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach w dniach 8 - 14 marca realizowali blok tematyczny pod tytułem ,, Powietrze".

Dzieci robiły doświadczenia: sprawdzały, czy powietrze jest wszędzie, czy powietrze ma zapach, kolor, czy powietrze się rusza, czy waży. Dzieci zastanawiały się skąd się bierze powietrze. Przeprowadzały badania czystości powietrza w różnych miejscach naszej miejscowości. Uczniowie rozmawiali w jaki sposób człowiek wykorzystuje powietrze, co i jak zanieczyszcza je oraz jakie skutki powoduje zanieczyszczone powietrze. Każde dziecko napisało list do ludzi dorosłych z apelem o dbanie o naszą planetę, a szczególnie co powinniśmy robić, albo nie robić aby powietrze było czyste.
Na zakończenie realizacji bloku, dzieci samodzielnie wykonały latawce i w piękny słoneczny dzień poszły na świeże powietrze, aby wykorzystać leciutki wiosenny wietrzyk do ich puszczania. Zabawa była wspaniała.

foto Małgorzata Kwakszys
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Galiny. Powietrze wokół nas
Oceń artykuł:

(0)