Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Podziel się:

Podziel się:

Uczniowie z Galin na trasie wędrówki Stasia i Nel

Przedświąteczny tydzień uczniowie Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach rozpoczęli wyjazdem edukacyjnym do Bartoszyc. Odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną i obejrzeli spektakl teatralny w BDK.

Wykorzystując możliwość współpracy z Biblioteką Pedagogiczną uczniowie mogli obejrzeć ciekawą prezentację multimedialną poświęconą twórczości naszego noblisty Henryka Sienkiewicza. Nastepnie pani Agnieszka Małyszew „przeprowadziła” uczniów pustynną trasą wędrówki Stasia i Nel –bohaterów jedynej powieści dla dzieci autorstwa Sienkiewicza. Na zakończenie wizyty dzieciaki mogły zapoznać się ze zbiorami i ciekawostkami bibliotecznymi.
Kolejnym punktem programu było obejrzenie spektaklu „Tacy jak my ” w wykonaniu aktorów teatru „Artenes”z Wrocławia. Problematyka tolerancji wśród dzieci i młodzieży poruszona w spektaklu, konieczność zrozumienia i współpracy, doskonale wpisuje się w atmosferę świąt Bożego Narodzenia , kiedy za kilka dni będziemy siadać przy wspólnym stole, dzielić się opłatkiem i życzyć sobie wszystkiego najlepszego. Taka chwila refleksji pomogła nam choć na chwilę zatrzymać się w gonitwie codziennych spraw , uciszyć myśli i pochylić się nad drugim człowiekiem , czego tak bardzo brakuje we współczesnym świecie.
K. Aleksandrowicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Uczniowie z Galin na trasie wędrówki Stasia i Nel
Oceń artykuł:

(0)