Poniedziałek, 18 lutego 2019. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Profil użytkownika Marek Kirkuć

Uczniowie z Galin dokarmiają ptaki

11 lutego obchodzony jest Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach we współpracy z Nadleśnictwem Bartoszyce zadbali o to, aby karmniki dla ptaków były tego dnia pełne.

Dzień ten ma przypominać o tym, że zima to trudny okres dla dzikich...

Bal karnawałowy w Galinach

Karnawał to cudowny czas zimowych zabaw i balów. Jest on wspaniałą atrakcją, uwielbianą przez dzieci, dostarcza im wiele radości, zadowolenia i przeżyć. 17 stycznia w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach odbył się bajkowy bal karnawałowy, połączony z wyczekiwaną choinką.

Galiny z WOŚP

Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Galinach uczestniczyła w 26 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Już po raz 27 ruszyła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dwie wolontariuszki : Weronika Pawska i Weronika Skura z klasy VII, zbierały przez trzy dni pieniądze do puszki. Młodzież...

Pluszowy miś w przedszkolu w Galinach

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy25 listopada już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta. Podczas polowania nie zgodził on się na zastrzelenie małego niedźwiadka, który stał się symbolem najpopularniejszych zabawek na świecie.

Wizyta w Izbie Pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego

Nietypową wycieczkę odbyli w piątek 16 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach. Tym samym sprawdziło się stare polskie przysłowie „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie ,co posiadacie.”

Nie wszyscy zapewne wiedzą, że tuż za miedzą, bo w Rogóżu...

Bajkowy bal w przedszkolu w Galinach

W piątek 9 listopada 2018 roku Przedszkole w Galinach zamieniło się w bajkową krainę. Tego dnia pojawiło się wiele różnych postaci z bajek, odwiedził nas Spiderman, Batman, Królewna Elza, Czerwony Kapturek, Tygrysek, Smok, Strażak Sam, Królewna Śnieżka oraz wielu innych. A to wszystko za sprawą Dnia Postaci z Bajek.

Gminne obchody Niepodległości w Galinach

11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dokładnie w setną rocznicę tego wydarzenia uczniowie Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach przygotowali widowisko upamiętniające ten fakt.

Program artystyczny poświęcony był wszystkim Polakom, którym...

Pomagamy bezdomnym psom! – Dzień Kundelka w Galinach

Z okazji obchodów Dnia Kundelka przedszkolaki z Galin przyniosły do przedszkola pluszowego pieska, który towarzyszył im podczas gier, zabaw i pląsów przy muzyce. Dzieci opowiedziały o swoich czworonożnych przyjaciołach, jak się nimi opiekują oraz jak wspólnie spędzają czas.

WIZYTA LISTONOSZA W PRZEDSZKOLU W GALINACH

18 październiku przedszkolaki 3-4 latki oraz kl ,,0”pod okiem wychowawczyni Jolanty Topczyłko i Justyny Bartkowiak , dowiedziały się co to jest poczta, dlaczego tego właśnie dnia obchodzony jest Dzień Poczty Polskiej, kto to jest listonosz oraz jak napisać list.

Przedszkolaki z Galin pieką chleb

16 października obchodzony jest Światowy Dzień Chleba, ustanowiony przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników.

Chleb od tysięcy lat jest jednym z podstawowych elementów naszej diety. Mimo tego, iż jego wygląd, właściwości i sposób pieczenia zmieniały się na przestrzeni wieków, nadal stanowi...