środa, 24 lipca 2019. Imieniny Kingi, Krystyna, Michaliny

Profil użytkownika Marek Kirkuć

Przedszkolaki z Galiny poznały pracę piekarzy

15 marca przedszkolaki obchodziły Dzień Piekarza i Cukiernika. Z tej okazji odwiedziły piekarnię „Romanowski” w Galinach.

W piątkowy poranek przedszkolaki z Galin udały się na wycieczkę do piekarni. Z wielkim podziwem przyglądały się pracy piekarzy. Ogromne wrażenie zrobiły na dzieciach duże...

Przedszkolaki z Galin po raz kolejny pomogli potrzebującym zwierzętom.

15 lutego przedszkolaki z Galin obchodziły Międzynarodowy Dzień Kota. Z tej okazji odwiedziła nasze przedszkole przedstawicielka Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Zwierzętom i Ochrony Przyrody „Azyl” – Ewa Kozieł

Dzieci miały okazję opowiedzieć o swoich domowych pupilach, jak się nazywają...

Droga Jarkowo - Łojdy pełna śmieci

Idąc drogą Jarkowo – Łojdy można natknąć się na przydrożne śmieci. Widać je w rowach, krzakach, pomiędzy drzewami.

Od kilku miesięcy jestem użytkownikiem tej drogi i chciałbym podzielić się swoimi refleksjami i spostrzeżeniami z nią związanymi. Latem w gęstwinie zielonych liści nie było...

Uczniowie z Galin dokarmiają ptaki

11 lutego obchodzony jest Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach we współpracy z Nadleśnictwem Bartoszyce zadbali o to, aby karmniki dla ptaków były tego dnia pełne.

Dzień ten ma przypominać o tym, że zima to trudny okres dla dzikich...

Bal karnawałowy w Galinach

Karnawał to cudowny czas zimowych zabaw i balów. Jest on wspaniałą atrakcją, uwielbianą przez dzieci, dostarcza im wiele radości, zadowolenia i przeżyć. 17 stycznia w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach odbył się bajkowy bal karnawałowy, połączony z wyczekiwaną choinką.

Galiny z WOŚP

Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Galinach uczestniczyła w 26 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Już po raz 27 ruszyła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dwie wolontariuszki : Weronika Pawska i Weronika Skura z klasy VII, zbierały przez trzy dni pieniądze do puszki. Młodzież...

Pluszowy miś w przedszkolu w Galinach

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy25 listopada już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta. Podczas polowania nie zgodził on się na zastrzelenie małego niedźwiadka, który stał się symbolem najpopularniejszych zabawek na świecie.

Wizyta w Izbie Pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego

Nietypową wycieczkę odbyli w piątek 16 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach. Tym samym sprawdziło się stare polskie przysłowie „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie ,co posiadacie.”

Nie wszyscy zapewne wiedzą, że tuż za miedzą, bo w Rogóżu...

Bajkowy bal w przedszkolu w Galinach

W piątek 9 listopada 2018 roku Przedszkole w Galinach zamieniło się w bajkową krainę. Tego dnia pojawiło się wiele różnych postaci z bajek, odwiedził nas Spiderman, Batman, Królewna Elza, Czerwony Kapturek, Tygrysek, Smok, Strażak Sam, Królewna Śnieżka oraz wielu innych. A to wszystko za sprawą Dnia Postaci z Bajek.

Gminne obchody Niepodległości w Galinach

11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dokładnie w setną rocznicę tego wydarzenia uczniowie Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach przygotowali widowisko upamiętniające ten fakt.

Program artystyczny poświęcony był wszystkim Polakom, którym...