Czwartek, 15 listopada 2018. Imieniny Amielii, Idalii, Leopolda

Profil użytkownika Marek Kirkuć

Bajkowy bal w przedszkolu w Galinach

W piątek 9 listopada 2018 roku Przedszkole w Galinach zamieniło się w bajkową krainę. Tego dnia pojawiło się wiele różnych postaci z bajek, odwiedził nas Spiderman, Batman, Królewna Elza, Czerwony Kapturek, Tygrysek, Smok, Strażak Sam, Królewna Śnieżka oraz wielu innych. A to wszystko za sprawą Dnia Postaci z Bajek.

Pomagamy bezdomnym psom! – Dzień Kundelka w Galinach

Z okazji obchodów Dnia Kundelka przedszkolaki z Galin przyniosły do przedszkola pluszowego pieska, który towarzyszył im podczas gier, zabaw i pląsów przy muzyce. Dzieci opowiedziały o swoich czworonożnych przyjaciołach, jak się nimi opiekują oraz jak wspólnie spędzają czas.

WIZYTA LISTONOSZA W PRZEDSZKOLU W GALINACH

18 październiku przedszkolaki 3-4 latki oraz kl ,,0”pod okiem wychowawczyni Jolanty Topczyłko i Justyny Bartkowiak , dowiedziały się co to jest poczta, dlaczego tego właśnie dnia obchodzony jest Dzień Poczty Polskiej, kto to jest listonosz oraz jak napisać list.

Przedszkolaki z Galin pieką chleb

16 października obchodzony jest Światowy Dzień Chleba, ustanowiony przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników.

Chleb od tysięcy lat jest jednym z podstawowych elementów naszej diety. Mimo tego, iż jego wygląd, właściwości i sposób pieczenia zmieniały się na przestrzeni wieków, nadal stanowi...

Uczniowie z Galin na wycieczce w Warszawie

17 września uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach pojechali zwiedzać stolicę. Dla ośmiorga uczniów ta wycieczka była nagrodą za najlepsze wyniki w nauce i zrobione postępy w minionym roku szkolnym tradycyjnie już sponsorowana przez naszego sołtysa p. M. Przybysza.

ŚWIETO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

15 września na plac koło szkoły zamieniony w „Krainę Pieczonego Ziemniaka” przybyli uczniowie, ich rodzice oraz mieszkańcy Galin, aby wspólnie spędzić sobotnie popołudnie.

Dzieci brały udział w zabawach i konkursach z wykorzystaniem ziemniaków, mogły też potańczyć i pośpiewać. Dorośli zaś...

Galiny. Rajd rowerowy

Z perspektywy dwóch kółek mogli podziwiać najbliższą okolicę uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach.

W radosnych i beztroskich nastrojach, bo już przed samym zakończeniem roku szkolnego piętnaścioro uczniów wyruszyło na rajd rowerowy. Trasa wiodła z Galin...

Galiny - „ Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek jutro wakacje lekcje skończone!”

Takie słowa piosenki mogli sobie zaśpiewać uczniowie w miniony piątek 22 czerwca 2018r. Tego właśnie dnia zakończył się rok szkolny 2017/18. Był to rok trudny, przynoszący zmiany zgodnie z wprowadzaną reformą oświaty.

Dla uczniów jednak jak zawsze liczyły się przede wszystkim wyniki na...

ŚWIĘTO RODZINY W GALINACH

10 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach odbył się festyn rodzinny – wpisany w obchody XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem „Rodzina-Dom-Ojczyzna”.

Uroczystość była nietypowa, ponieważ w trakcie jej trwania połączono walory rozrywkowo-edukacyjne....

Dzień Mamy i Dzień Dziecka w szkole w Galinach

Koniec maja oraz początek czerwca co roku obfitują w dwa bardzo ważne święta dla każdej z rodzin. 30 maja 2018 roku przedszkolaki, uczniowie zerówki oraz klas I-III w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach wraz z rodzicami uczcili miniony Dzień Matki oraz nadchodzący Dzień Dziecka. „Mama z Tatą kochani tak” było hasłem przewodnim tego wydarzenia.