Niedziela, 22 kwietnia 2018. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Profil użytkownika Marek Kirkuć

Gminne spotkanie profilaktyczne Szkół Podstawowych Gminy Bartoszyce pt. „Kręci nas bezpieczeństwo”

W dniu 27 marca 2018r. w świetlicy wiejskiej w Galinach, zorganizowany został konkurs profilaktyczny pod hasłem „Kręci nas bezpieczeństwo”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Galinach”. Celem konkursu było zwiększenie zaangażowania i reagowania w przypadku bycia świadkiem lub ofiarą przemocy, zdobycie wiedzy o rodzajach przemocy i sposobach obrony przed nią, uświadomienie skutków stosowania przemocy oraz przeciwdziałanie przemocy w grupie rówieśniczej i w rodzinie.

Galiny. Witaj wiosno inaczej!

W nietypowy sposób przywitali wiosnę w tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach. Pojechali jej szukać w Olsztynie.

Najpierw oglądali wzruszający film „Cudowny chłopak”- świetną opowieść o przyjaźni, akceptacji i tolerancji. Niejednemu z nas zarówno uczniom...

„Żegnaj zimo – witaj wiosno!”

Takim właśnie okrzykiem dzieci z grupy 3-4 latków oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach powitały wiosnę.

W pierwszym wyzwaniu, jakie czekało na dzieci, musiały one wykazać się nie lada wiedzą. Na pierwszy ogień przedszkolaki zmierzyły się z odgadywaniem...

"Wielkanoc tuż, tuż", czyli warsztaty wielkanocne w oddziale przedszkolnym w Galinach!

Mimo tego, iż próżno wyczekiwać nam oznak wiosny, w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach dnia 16.03.2018 r. odbyły się warsztaty wielkanocne z udziałem przedszkolaków oraz ich rodziców.

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno...

GALINY. WIERSZE DLA NIEPODLEGŁEJ

Ministerstwo Edukacji Narodowej rok szkolny 2017/18 ogłosiło Rokiem dla Niepodległej. Aby uczcić tę piękną setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, szkoły w całym kraju organizują uroczystości o treściach patriotycznych. Szkoła Podstawowa w Galinach z tej okazji w czwartek 15.03.2018r. zorganizowała Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Uczniowie wszystkich klas prezentowali wiersze polskich poetów.

Galiny. Konkurs na skarbonkę SKO

W Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach odbył się konkurs na najśmieszniejszą skarbonkę SKO.

Tradycją Szkolnej Kasy Oszczędnościowej w Galinach jest co roczny konkurs na wykonanie skarbonki z różnych materiałów - papier, tworzywo sztuczne, szkło, metal itp. Wystarczyło...

W Galinach uczniowie programują przyszłość

Uczniowie klas I- III Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach uczestniczą w programie pt. „Zaprogramuj przyszłość”. Jest to inicjatywa Fundacji Orange i Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania. Organizacje prowadzą ją wspólnie w ramach 9 projektów regionalnych, które uzyskały dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

GALINY. SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

Najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach po raz kolejny spotkali się z przedstawicielem Nadleśnictwa Bartoszyce

Tym razem tematem spotkania były ptaki. Pan Mateusz zaciekawił uczniów opowieściami o ptakach. Opowiadał o tych które na zimę odleciały ...

Certyfikat dla szkoły w Galinach

W czwartek 8 lutego 2018 r. Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Galinach odebrała przyznany szkole Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Przyjazna Środowisku”.

Oceny działań w zakresie tego konkursu dokonała Kapituła powołana przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora...

Góra Grosza w Galinach

W ostatnich miesiącach roku, od lat w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, tzw.” Góra Grosza”. Podsumowania przeprowadzonej akcji dokonali właśnie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach.

Celem, na który zbierane są te drobne monety jest pomoc...