Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Profil użytkownika Marek Kirkuć

Galiny. Rajd rowerowy

Z perspektywy dwóch kółek mogli podziwiać najbliższą okolicę uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach.

W radosnych i beztroskich nastrojach, bo już przed samym zakończeniem roku szkolnego piętnaścioro uczniów wyruszyło na rajd rowerowy. Trasa wiodła...

Galiny - „ Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek jutro wakacje lekcje skończone!”

Takie słowa piosenki mogli sobie zaśpiewać uczniowie w miniony piątek 22 czerwca 2018r. Tego właśnie dnia zakończył się rok szkolny 2017/18. Był to rok trudny, przynoszący zmiany zgodnie z wprowadzaną reformą oświaty.

Dla uczniów jednak jak zawsze liczyły się przede wszystkim wyniki...

ŚWIĘTO RODZINY W GALINACH

10 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach odbył się festyn rodzinny – wpisany w obchody XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem „Rodzina-Dom-Ojczyzna”.

Uroczystość była nietypowa, ponieważ w trakcie jej trwania połączono walory rozrywkowo-edukacyjne....

Dzień Mamy i Dzień Dziecka w szkole w Galinach

Koniec maja oraz początek czerwca co roku obfitują w dwa bardzo ważne święta dla każdej z rodzin. 30 maja 2018 roku przedszkolaki, uczniowie zerówki oraz klas I-III w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach wraz z rodzicami uczcili miniony Dzień Matki oraz nadchodzący Dzień Dziecka. „Mama z Tatą kochani tak” było hasłem przewodnim tego wydarzenia.

Konkurs wiedzy ekonomicznej SKO w Galinach

W Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach odbył się Konkurs Wiedzy Ekonomicznej pod patronatem Szkolnej Kasy Oszczędnościowej.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV-V i VI-VII. Z każdej klasy wyłoniono najlepszych uczniów z matematyki. Zadania konkursowe dotyczyły bankowości,...

Wycieczka edukacyjna przedszkolaków z Galin

18 maja był szczególnym dniem dla przedszkolaków z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach. Dzieci udały się na wycieczkę edukacyjną, podczas której odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Bartoszycach, siedzibę Telewizji Kablowej „BART-SAT” oraz Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.

Majowe Świętowanie w Galinach

Majowe Święta- ich geneza, historia i współczesna wymowa były tematem apelu, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach.

Treści historyczne i patriotyczne przybliżyli naszym uczniom starsi koledzy z klas gimnazjalnych przygotowani przez panią Izabelę Kuźniak....

Jabłko czy cytrynka? Akcja edukacyjno - prewencyjna przy Szkole Podstawowej w Galinach

W dniu 26 kwietnia 2018r. roku uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach uczestniczyli w działaniach edukacyjno – prewencyjnych w ramach akcji Jabłko czy cytrynka? wraz z Policjantami z wydziału ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.

Święto Szkoły w Galinach

20 kwietnia 2018 roku Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Galinach obchodziła swoje święto. W nawiązaniu do swojego patrona i działań promowanych przez tę placówkę to święto związane jest z obchodami Światowego Dnia Ziemi i Święta Lasu. Uroczystość była szczególna nie tylko z okazji święta, ale również z powodu wizyty dość licznej delegacji ze szkoły nr 50 w Kaliningradzie, z którą szkoła w Galinach nawiązała współpracę.

Gminne spotkanie profilaktyczne Szkół Podstawowych Gminy Bartoszyce pt. „Kręci nas bezpieczeństwo”

W dniu 27 marca 2018r. w świetlicy wiejskiej w Galinach, zorganizowany został konkurs profilaktyczny pod hasłem „Kręci nas bezpieczeństwo”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Galinach”. Celem konkursu było zwiększenie zaangażowania i reagowania w przypadku bycia świadkiem lub ofiarą przemocy, zdobycie wiedzy o rodzajach przemocy i sposobach obrony przed nią, uświadomienie skutków stosowania przemocy oraz przeciwdziałanie przemocy w grupie rówieśniczej i w rodzinie.