środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Podziel się:

Podziel się:

Święto Szkoły w Sępopolu

"Człowiek jest wielki (...) przez to, czym dzieli się z innymi"


"Człowiek jest wielki (...) przez to, czym dzieli się z innymi" - pod tym hasłem nasze Gimnazjum już po raz ósmy obchodziło święto patrona. Dla całej społeczności był to dzień niezwykły, ponieważ rok 2018 jest ogłoszony rokiem Ireny Sendlerowej. Dzień ten obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Najpierw uczniowie klas drugich Gimnazjum przeprowadzili w klasach IV - VII warsztaty. Młodsi pod czujnym okiem starszych kolegów poprzez zabawę: rozwiązywanie interaktywnych quizów, krzyżówek, rebusów poznawali życie i działalność Ireny Sendlerowej.

Następnie wyjątkowym wydarzeniem była uroczysta akademia, którą uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście. Ważnym momentem części oficjalnej uroczystości było przyznanie Tytułu "Uczeń Otwartego Serca". Warto podkreślić, że w tym roku Kapituła miała bardzo trudny wybór, ponieważ wpłynęło aż pięć nominacji, co nas bardzo cieszy. Wśród pretendentów znaleźli się: Dominika Orłowska, Weronika Stankiewicz, Zuzanna Pycko, Rafał Tucki i Maciej Jarzynka. Laureatką została Zuzanna Pycko uczennica klasy III A Gimnazjum. Zuziu gratulujemy z całego serca Tobie i Twoim Rodzicom.
Po części oficjalnej gimnazjaliści przedstawili montaż słowno - muzyczny, podczas którego pokazali, że Sendlerowa dokonała dzieła niezwykłego i inspiruje nas, społeczność szkolną by pomagać drugiemu człowiekowi, by być otwartym na jego cierpienie. Potwierdziły to wypowiedzi naszych absolwentek -laureatek Tytułu "Uczeń Otwartego Serca"- Aleksandry Sinkiewicz i Joanny Waręckiej. Jesteśmy dumni, że dziewczęta nie zaprzestały swojej działalności na rzecz innych ludzi i wartości naszej patronki: miłość, tolerancja, pokora nadal są ważne w ich życiu.

Zwieńczeniem uroczystości, tradycyjne już, był konkurs. W tym roku jednak do rywalizacji zostały zaproszone trzy drużyny złożone z przedstawicieli uczniów, nauczycieli i Urzędu Miejskiego w Sępopolu. Wszystkie zespoły wykazały się szeroką wiedzą dotyczącą życia i działalności Ireny Sendlerowej. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Zwycięzcą została drużyna w składzie: Zuzanna Pycko, Lucyna Basiukiewicz i Anna Malazdra. Serdecznie gratulujemy!
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: E.D. oraz opublikowany na portalu Sępopol: Święto Szkoły w Sępopolu
Oceń artykuł:

(0)