Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Podziel się:

Podziel się:

Jubileusz 70-lecia Szkoły Podstawowej w Sępopolu

14 X 2016 r. świętowaliśmy jubileusz 70-lecia Szkoły Podstawowej w Sępopolu. Licznie przybyłych gości i społeczność szkolną powitały już od zewnątrz wyeksponowane zdjęcia, które niczym kamienie milowe ilustrowały najważniejsze wydarzenia z życia szkoły.

14 X 2016 r. świętowaliśmy jubileusz 70-lecia Szkoły Podstawowej w Sępopolu. Licznie przybyłych gości i społeczność szkolną powitały już od zewnątrz wyeksponowane zdjęcia, które niczym kamienie milowe ilustrowały najważniejsze wydarzenia z życia szkoły. Na specjalnie przystrojonych szkolnych korytarzach wyłożono kroniki klasowe, drużynowe, wyeksponowano dawne szkolne atrybuty. Wzrok zwiedzających przyciągały duże fotografie kadry pedagogicznej z różnych okresów, a także prezentacja multimedialna na temat życia szkolnego przez lata.
Podczas uroczystej akademii przybyłych powitała dyrektor szkoły Irena Bujalska, wygłaszając okolicznościowe przemówienie (w załączeniu). Na nasze zaproszenie odpowiedzieli: władze miasta, przedstawiciele nadzoru i różnych instytucji wspierających, emerytowani i obecni nauczyciele i pracownicy, rodzice, uczniowie, absolwenci.
W Dniu Edukacji Narodowej zgodnie z tradycją pracownicy szkoły otrzymali Nagrody Dyrektora za osiągnięcia w minionym roku. Pewną nowością, ale za to kluczową, stało się pasowanie na ucznia 9 pierwszoklasistów. Ta nieliczna grupa najmłodszych uczniów na oczach zaproszonych gości najpierw zaprezentowała się w piosenkach, tańcu, wygłaszaniu tekstów z pamięci, a następnie złożyła ślubowanie i dostąpiła aktu pasowania. Bardzo dobrze zaprezentował się chór, składający się z absolwentów będących w różnym wieku. Chór pod batutą pana Krzysztofa Łuszczyka przeprowadził zebranych przez lata istnienia szkoły, prezentując wiązanki piosenek i tym samym wywołując wspomnienia, młodość i chęć wspólnej zabawy, szczególnie wśród starszej publiczności.
Do oklasków i uśmiechu skłoniły poczynania dwóch drużyn, które rywalizowały w konkursie ,,Kocham Cię, Szkoło!". Zastosowana formuła konkursu ,,na żywo" zarówno dla uczestników, jak i publiczności stwarzała okazję do przypomnienia historii szkoły, przywołania tekstów literackich z dawnego kanonu lektur, ale też poznania specyfiki współczesnej szkoły. Z przyjemnością przemieszczaliśmy się w czasie wraz z uczniami prezentującymi szkolną modę. Zwyciężyła reprezentacja klasy IVb składająca się z: uczennicy Michaliny Kowalewskiej, wychowawczyni- pani Marzeny Wolińskiej- Łosiewicz, emerytowanej nauczycielki pani Józefy Adamowicz i rodzica- pani Justyny Kożuch
Finałowa piosenka w wykonaniu absolwentki-nauczycielki pani Beaty Kondej porwała wszystkich do wspólnego śpiewania i jeszcze długo w sali gimnastycznej pobrzmiewały słowa:

"Przez Twe mury, Twe mury szerokie oszalałem
słońce, gwiazdy dziś Tobie oddały cały blask
a ja serce swe młode, gorące Ci oddałem
Tak zakochać się można w swej szkole tylko raz".


Następnie zebrani udali się na przechadzkę po szkole, wyrażali uznanie za wygląd i wyposażenie klas, zatrzymywali się i trzymając szkolne kroniki, wspominali, wspominali, wspominali. Wspólny obiad to kolejna okazja do rozmów, składania gratulacji i podziękowań. Wydane na tę okoliczność zbiór wywiadów z absolwentami i fotoksiążka ,,Kocham Cię, Szkoło!" a także buttony z jubileuszowym logo jeszcze długo będą przypominać o uroczystości 70-lecia Szkoły Podstawowej w Sępopolu.
Wyrażamy gorące podziękowanie wszystkim przybyłym za udział i współtworzenie historii szkoły.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: E.D. oraz opublikowany na portalu Sępopol: Jubileusz 70-lecia Szkoły Podstawowej w Sępopolu
Oceń artykuł:

(0)