Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Podziel się:

Podziel się:

„DZIEŃ KROPKI” W PRZEDSZKOLU GMINNYM NR 1 W BARTOSZYCACH

„DZIEŃ KROPKI” W PRZEDSZKOLU GMINNYM NR 1 W BARTOSZYCACH

W piątek, 13 września, Przedszkole Gminne nr 1 w Bartoszycach zostało wypełnione kropkami, a to wszystko za sprawą niezwykłego „Dnia Kropki”, który od 2008r. jest obchodzony na całym świecie 15 września jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.
Inspiracją stała się książeczka dla dzieci o tytule "The Dot" (ang. kropka) wydana w 2003r. przez amerykańskiego ilustratora i pisarza, Petera H. Reynoldsa. Opowiada o losach małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.
Przedszkolaki najpierw obejrzały historię małej Vashti, która wzbudziła w nich wiele pozytywnych emocji. Potem miały okazję zaprezentować lub opowiedzieć o swoich talentach i mocnych stronach. Przekonały się, że większość z nich ma inny talent, że posiadają różne umiejętności i każde są tak samo ważne.
Idąc za przykładem Vashti, dzieci stworzyły galerię z kropkowych prac. Każda była inna, każda wyjątkowa, każda w kropki. Radości nie było końca podczas gier i zabaw na dywanie, związanych z kropką. Pod koniec zajęć dzieci miały za zadanie odnaleźć kropki ukryte w ogrodzie przedszkolnym. Z ogromną przyjemnością i zaangażowaniem biegały i szukały kolejnych kropek. Z odnalezionych skarbów stworzyły piękne kropkowe dywany.
Z pewnością ten wypełniony kolorowymi kropkami dzień, zapadnie w pamięci przedszkolaków na długo.
Justyna Kirkis

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Kuźniecow Dorota oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Dzień Kropki w Przedszkolu Gminnym nr 1 w Bartoszycach
Oceń artykuł:

(0)